Don't Miss
Home » Wiadomości » MOKSIR „Piast” Czchów- inwestycja w najmłodsze pokolenie

MOKSIR „Piast” Czchów- inwestycja w najmłodsze pokolenie

Działająca od 12 lat sekcja piłki nożnej „Piast” Czchów w ostatnich latach koncentruje się na pracy z dziećmi i młodzieżą. Wakacje otworzyły nowy okres w funkcjonowaniu klubu, który zasiliły dzieci uczęszczające do tej pory do szkółki piłkarskiej AS „Future”. Połączenie klubów nastąpiło w duchu współpracy, zarówno organizator szkółki jaki i trener znaleźli zatrudnienie w sekcjach „Piasta” Czchów. Ich obecność na treningach daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i jednocześnie gwarantuje dalszy rozwój pod okiem opiekuna, którzy już ich zna. Dzięki tej fuzji pojawiła się liczne, ambitna grupa dzieciaków, które chcą zdobywać piłkarskie umiejętności. Regularne treningi ponad 100 zawodników i zawodniczek odbywają się w 5 grupach wiekowych. Nad całością czuwa doświadczony trener – Marcin Manelski, wspierany młodymi szkoleniowcami. Równolegle Piast uczestniczy w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PPN w Brzesku oraz ligach i turniejach rozgrywanych na terenie Powiatu Brzeskiego i Sądeckiego. Oczywiście niezależnie od sportowej rywalizacji zawodnicy co pewien czas uczestniczą w atrakcjach przygotowanych przez klub – ostatnio ekipa młodzików i juniorów była na gokartach w Tarnowie. Dynamiczny rozwój klubu nie byłby możliwy bez wsparcia samorządu gminy Czchów, który zapewnia środki finansowe zarówno na bieżące funkcjonowanie, które przekazuje do MOKSIR w Czchowie – formalnego opiekuna sekcji piłkarskich na terenie gminy. Słowa uznania należą się Pani dyrektor – Elżbiecie Ogieli, która po latach prowadzenia spraw klubowych doskonale orientuje się co to spalony czy rzut wolny pośredni.

„Praca na rzecz dzieci i młodzieży to przede wszystkim powód do satysfakcji i zadowolenia z postępów jakie robią młodzi piłkarze, jak zdobywają nowe umiejętności, integrują się z grupą, budują swoje poczucie wartości. Od kilku lat uczestniczę w działalności klubu a zadowolenie i uśmiech uczestników zajęć są największą nagrodą. Od początku przyjmujemy niestandardowe rozwiązania (np. kluby w strukturach jednostki gminnej), które okazja się dobrymi decyzjami. Aktualnie skupiamy się na pracy u podstaw, treningach, przekazywaniu wiedzy zawodnikom i zawodniczkom. Obserwując jednocześnie sytuacje młodzieżowej piłki nożnej na poziomie powiatu pracuje nad propozycjami pewnych systemowych rozwiązań, które pozwolą na uporani się z kilkoma trudnościami jak brak wypracowanych zasad współpracy ze szkółkami piłkarskimi, brak współdziałania przy rozwoju najzdolniejszych zawodników, niewystarczające wsparci finansowe dla prowadzonej działalności szkoleniowej – Jarosław Gurgul – Prezes MOKSIR „Piast” Czchów.


um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast