Don't Miss
Home » Wiadomości » Montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej

Montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej

IMG_1265Związek Gmin Dolnego Dorzecza Rzeki Raby z siedzibą w Gdowie, do którego należy Gmina Szczurowa przystąpił do realizacji  projektu pt.: „Poprawa jakości powietrza na terenie zlewni rzeki Raby” w ramach pozyskanego unijnego dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 7, Infrastruktura ochrony środowiska, Działanie 7.2.

Realizacja wspólnego projektu gmin: Biskupic, Drwini, Łapanowa, Czciany i Szczurowej zakłada montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych oraz termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej. W gminie Szczurowa realizacją projektu objęty został budynek Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Wkrótce podobne panele zamontowane zostaną na budynku domu ludowego w Zaborowie i szkole w Niedzieliskach.

W ramach prowadzonych prac wykonana zostanie instalacja zasilająca w energię elektryczną, pozyskiwaną metodą on-grid. Instalacja produkuje energię ze słońca, a następnie zamienia ją na prąd, który oddajemy do sieci energetycznej. Planowane zakończenie prac przewidywane jest na koniec grudnia 2014 r.

ug

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast