Nie przegap
Strona główna » Region » Most w Rajbrocie gotowy

Most w Rajbrocie gotowy

most-rajbrotZakończyła się budowa mostu w Rajbrocie, na którego środki Powiat Bocheński pozyskał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

W ramach inwestycji przebudowaliśmy istniejący układ komunikacyjny co wpłynie z pewnością na poprawę bezpieczeństwa ruchu zarówno pieszego jak i samochodowego. Teraz drewniany mostek zastąpiła nowa stalowo-betonowa konstrukcja – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn

Stary drewniany mostek zastąpił nowy obiekt inżynierski- most o obciążeniu użytkowym klasy B o parametrach szerokości 9,8 m i długości 22,69 m  przebudowano drogę powiatową wraz z dojazdami  i zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu. Powstał również chodnik po prawej stronie, kanalizacja deszczowa wraz z wykonaniem wylotu do rzeki Uszwica.  Inwestycja obejmowała także przebudowę skarp koryta rzeki Uszwica wraz z umocnieniem oraz przebudową przydrożnych rowów.

Całość prac pochłonęła prawie 900 tysięcy złotych z czego 650 tysięcy to dofinansowanie a pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu bocheńskiego.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast