Nie przegap
Strona główna » Region » Most w Zawadzie nagrodzony

Most w Zawadzie nagrodzony

DSC_8514Powiat Bocheński otrzymał nagrodę Związku Powiatów Polskich w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku 2013” za rekonstrukcję mostu w Zawadzie.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 900 obiektów,  z czego 8 znalazło się w finale, a wśród nich most w Zawadzie.

Pamiątkowy dyplom i statuetkę z rąk Marka Tramś prezesa zarządu Związku Powiatów Polskich, odebrał Bogdan Sarapata zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg oraz Ryszard Birkowski prezes firmy R- Bud wykonującej  most w Zawadzie.

Ogólnopolski Konkurs „Modernizacja roku” odbywa się od siedemnastu lat. Organizatorzy podkreślają, że ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.

Odbudowa mostu w Zawadzie pochłonęła milion złotych. Stara, drewniana kładka została rozebrana, a w jej miejsce powstała nowa konstrukcja. Oprócz nowego mostu przebudowana i poszerzona została droga wraz z poboczami. Przebudowane i umocnione zostały również potoki Zawadka i Pogwizdowianka.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast