Don't Miss
Home » Sport » Moto-Mikołaje 2012 – zdjęcia

Moto-Mikołaje 2012 – zdjęcia

2 grudnia już po raz drugi Bractwo Motocyklistów z Brzeska zorganizowało akcję „Moto-Mikołaje”. Była to kolejna już impreza przygotowana przez motocyklistów dla dzieci z Domu Dziecka w Jasieniu.

Przygotowania do imprezy relacjonuje Szymon Strojny:

– Jako, że wiedzieliśmy już jak zabrać się za organizację, a równocześnie zgłosiło się bardzo dużo chętnych do pomocy, to wszystko zostało idealnie dopięte na ostatni guzik.

Nad terminem długo wcześniej debatowaliśmy i ostatecznie wybraliśmy niedzielę 2 grudnia. Jak się później okazało wpasowaliśmy się idealnie, bo był to już chyba ostatni ciepły i słoneczny weekend.

Zbiórka została ustalona jak to już mamy w zwyczaju na stacji Statoil. Do oficjalnego rozpoczęcia imprezy o godz. 10:30 zebrało się ok. 60 motocyklistów ujeżdżających ponad 40 ryczących i świecących „reniferów” oraz 1 szalone buggy.

Zwartą grupą przejechaliśmy do Domu Dziecka w Jasieniu. Każdy z podopiecznych otrzymał bardzo słodki upominek od Brzeskich Moto-Mikołajów. Jako, że pogoda dopisywała i słoneczko miło przygrzewało, każdy  mógł liczyć na krótką przejażdżkę motocyklem oraz buggy. Aż do godz. 12:30 zabawialiśmy dzieci, a następnie po bardzo serdecznym pożegnaniu przejechaliśmy wszyscy przez miasto na brzeski Rynek.

Tam każdy przechodzień miał szansę oglądnąć pięknie przystrojone na tą okazję motocykle, zrobić sobie zdjęcie na motocyklu z „Moto-Mikołajem”, a także otrzymać przepysznego cukierka na osłodę nadchodzących  zimowych dni. Przejeżdżający kierowcy „puszek” oprócz tego dostawali od nas także specjalnie dla nich przygotowane rózgi, aby w najbliższym sezonie pamiętali o wszystkich motocyklistach.

Po kolejnej bardzo udanej akcji „Moto-Mikołaje” udaliśmy się do swoich domów by nasze maszyny odstawić do garaży, gdzie spokojnym snem zimowym będą oczekiwać na kolejny sezon motocyklowy.

Już teraz zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich w czerwcu na „Motocyklowy Dzień Dziecka”, a także za rok na kolejną edycję „Moto-Mikołajów”.

Bardzo serdeczne podziękowania za organizację imprezy dla:
Abka, Admina, Bandyty, Leona, Norka, Kordusia, Oskara, Wiktora, Kilofa, Kaczora, Gosi oraz wszystkich uczestników, a także tych którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że dziś możemy wspominać naszą akcję z uśmiechem na ustach

Szymon Strojny /IB

Foto. Bogusław Hajduk IB

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast