Nie przegap
Strona główna » Kultura » Można zobaczyć efekty pleneru

Można zobaczyć efekty pleneru

Czterdzieści dwie prace to plon tegorocznego pleneru malarskiego, który odbywał się od 4 do 6 maja w zamku w Dębnie. Można je oglądać do 19 czerwca br.

Przypomnijmy, że plener w zamku to już wieloletnia tradycja. Biorą w nim udział uczniowie szkół plastycznych, warsztatów terapii zajęciowej, a w tym roku dołączyli do nich także studenci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Prace powstałe w trakcie pleneru zaprezentowano na wspólnej wystawie, której wernisaż odbył się w zamku w Dębnie z udziałem przedstawicieli władz samorządowych oraz sponsorów. Otwarcie ekspozycji, którą urządzono w Sali ze Słupem, połączono z rozdaniem nagród autorom najlepszych prac. Na specjalne wyróżnienie zasłużyła najmłodsza uczestniczka tegorocznego pleneru, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Łysej Górze – Milena Kierepka. W składzie komisji oceniającej prace znaleźli się m. in. plastycy, historycy sztuki, muzealnicy. Osobno przyznawano nagrody w trzech kategoriach: Liceum Plastyczne, Gimnazja i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Wernisaż poprzedził koncert założonego w 2008 roku zespołu „BRZESKIE SMYCZKI prowadzonego przez Zbigniewa Kawalca – skrzypka koncertmistrza Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO.

O kulinarną stronę spotkania zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnie.

za gminadebno.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast