Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Msza Święta w intencji Ojczyzny – 17 września – zdjęcia

Msza Święta w intencji Ojczyzny – 17 września – zdjęcia

Z okazji 73. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski mieszkańcy Brzeska oddali hołd bohaterom, którzy nie zawahali się oddać życia z miłości do Polski walcząc z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą.

Msza Święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych w obronie naszej wolności została odprawiona w kościele Św. Jakuba Apostoła w Brzesku 17 września o godzinie 19.00.

Msza została odprawiona z intencji Posła na Sejm RP Edwarda Czesaka i Komitetu Terenowego PiS w Brzesku.

Po Mszy św. pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Brzesku delegacje samorządowców, lokalnych struktur PiS i NSZZ “Solidarność” oraz przedstawicielki Biura poselskiego Posła Edwarda Czesaka złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na tereny II Rzeczpospolitej, położone na wschód od linii Narew-Wisła-San. Był to efekt paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie, który ustalał „strefy interesów Niemiec i ZSRR” na terytorium Polski.

We wrześniu 1939 roku – o czym w mainstream-owych mediach często się zapomina lub ten fakt marginalizuje – również ZSRR planował zniszczyć Polskę. Plan przeprowadzano z rozmachem; milionowe deportacje, głodówki, obozy śmierci i 50 lat okupacji sowieckiej – to doświadczenia naszego narodu.

Po napaści ZSRR na Polskę aresztowano ponad 200 tys. Polaków; oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Wszystkim obywatelom II Rzeczpospolitej narzucono obywatelstwo radzieckie. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków, około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało uśmierconych w m. in. Katyniu, Charkowie i Miednoje. Miejsca pochówku ponad 7 tys. z nich są nieznane. Wciąż odkrywane są nowe miejsca kaźni Polaków.

 


 

IB

Foto-Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast