Don't Miss
Home » Wiadomości » Msza Święta w intencji Ojczyzny – 17 września – zdjęcia

Msza Święta w intencji Ojczyzny – 17 września – zdjęcia

Z okazji 73. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski mieszkańcy Brzeska oddali hołd bohaterom, którzy nie zawahali się oddać życia z miłości do Polski walcząc z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą.

Msza Święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych w obronie naszej wolności została odprawiona w kościele Św. Jakuba Apostoła w Brzesku 17 września o godzinie 19.00.

Msza została odprawiona z intencji Posła na Sejm RP Edwarda Czesaka i Komitetu Terenowego PiS w Brzesku.

Po Mszy św. pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Brzesku delegacje samorządowców, lokalnych struktur PiS i NSZZ „Solidarność” oraz przedstawicielki Biura poselskiego Posła Edwarda Czesaka złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na tereny II Rzeczpospolitej, położone na wschód od linii Narew-Wisła-San. Był to efekt paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie, który ustalał „strefy interesów Niemiec i ZSRR” na terytorium Polski.

We wrześniu 1939 roku – o czym w mainstream-owych mediach często się zapomina lub ten fakt marginalizuje – również ZSRR planował zniszczyć Polskę. Plan przeprowadzano z rozmachem; milionowe deportacje, głodówki, obozy śmierci i 50 lat okupacji sowieckiej – to doświadczenia naszego narodu.

Po napaści ZSRR na Polskę aresztowano ponad 200 tys. Polaków; oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Wszystkim obywatelom II Rzeczpospolitej narzucono obywatelstwo radzieckie. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków, około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało uśmierconych w m. in. Katyniu, Charkowie i Miednoje. Miejsca pochówku ponad 7 tys. z nich są nieznane. Wciąż odkrywane są nowe miejsca kaźni Polaków.

 


 

IB

Foto-Olczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast