Nie przegap
Strona główna » Kultura » Muzyczna uczta w Borzęcinie

Muzyczna uczta w Borzęcinie

DCIM100GOPROPrzeboje muzyki filmowej i musicalowej oraz najsłynniejsze partie operowe – tak właśnie w miniony weekend brzmiała gmina Borzęcin, gdzie z koncertowała znana w Polsce Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej pod kierunkiem maestro ks. Przemysława Pasternaka. Liczna widownia była pod ogromnym wrażeniem muzycznej uczty podczas I Przeglądu Twórczości Lokalnych Grup Muzycznych i Tanecznych Gminy Borzęcin.Sobotni występ, podczas którego bydgoskim muzykom towarzyszyli wybitni soliści, przeniósł słuchaczy w świat filmu i musicalu. Publiczność zgromadzona w amfiteatrze przy stadionie sportowym w Borzęcinie Borku, który na ten wieczór przeistoczył się w największą salę koncertową regionu, wysłuchała ponad 20 utworów najwybitniejszych współczesnych kompozytorów, w tym m.in.: Andrew Lloyd Webbera i Hansa Zimmera, Ennio Morricone, Vangelis czy Alana Silvestri niejednokrotnie nagradzanych najważniejszymi filmowymi wyróżnieniami. Niezapomniana muzyka z takich filmowych hitów jak Piraci z Karaibów, Władca Pierścieni, Shrek, Maska Zorro, Gladiator, Indiana Jones, Ogniem i Mieczem oraz Pan Tadeusz czy najsłynniejszych fragmentów z musicali – Upiór w Operze oraz Evita została żywiołowo przyjęta, a bydgoskim muzykom pozwolono zejść ze sceny dopiero po kilku bisach. W pamięć zapadnie z pewnością polonez, jaki spontanicznie zatańczyli przedstawiciele ZPiT „Borzęcanie”, wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak wraz z małżonką oraz część publiczności. A już chwilę później w rytm bałkańskich rytmów utworu Ceeepaj wspólnie z publicznością bawili się soliści BOMF.

Maestro ksiądz Przemysław Pasternak gratulował organizatorom koncertu, którego nie powstydziłoby się niejedno duże miasto. – To że gramy w gminie Borzecin to zasługa kilku osób. Bez wątpienia odwagą i wizją wykazał się wójt gminy Janusz Kwaśniak, który zaprosił nas by zagrać  w miejscowym amfiteatrze. Cały ciężar organizacyjny koncertu prawie 70 osób spoczywał z kolei na Piotrze Kani, dyrektorze ośrodka kultury z którym konsultując szczegóły występu Bydgoskiej Orkiestry Muzyki Filmowej przegadaliśmy dziesiątki godzin – komentował przebywający na co dzień w Bydgoszczy ksiądz Pasternak.

Pierwszy Festiwal „Muzyka Lata” w Borzęcinie przeszedł do historii, ale w pamięci słuchaczy, którzy zdecydowali się spędzić ten weekend w towarzystwie bydgoskich filharmoników, pozostanie na długo.

* Projekt realizowany jest ze środków europejskich PROW, w ramach Małych Projektów składanych za pośrednictwem Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu”.

ug/IB

Foto-Hajduk

Foto-Paweł Tarsia

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast