Don't Miss
Home » Wiadomości » Nadanie sztandaru szkole w Dębnie

Nadanie sztandaru szkole w Dębnie

W dniu 8 listopada 2018 roku w Kościele p.w. św. Małgorzaty w Dębnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość poświęcenia i nadania nowego sztandaru szkoły.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą. W uroczystości udział wzięli: Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz, Radny Powiatu Brzeskiego Jacek Frankowski, Radni gminy Dębno, a także dyrektorzy szkół z gminy Dębno, nauczyciele oraz dzieci i młodzież szkolna.

Obchody nadania sztandaru połączone zostały z uroczystościami związanymi z upamiętnieniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski, podczas przemówienia podkreślił, że nadanie sztandaru szkole w Dębnie jest bardzo ważnym wydarzeniem. Jest to podniosła chwila, która wpisuje się w tradycję gminy i narodu polskiego – Sztandar zobowiązuje do tego, aby dbać o historię, o nasze lokalne tradycje, jak również o poszanowanie naszych wartości narodowych. Na sztandarze szkoły w Dębnie widnieje postać Tadeusza Kościuszki, który zajmuje czołowe miejsce w panteonie polskich bohaterów narodowych, warto wzorować się na tak wybitnej jednostce i kultywować pamięć o Nim i o Bohaterach Państwa Polskiego.

Po oficjalnej części, w czasie której przekazano sztandar, rozpoczęła się część artystyczna. Montaż słowno-muzyczny pt. „Pociąg do wolności”, został przygotowany pod przewodnictwem pani Anny Hojnowskiej, a zaprezentowany został przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast