Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nadchodzą upalne dni!

Nadchodzą upalne dni!

slonceJak informuje IMGW PIB w najbliższe dni słupki rtęci poszybują bardzo wysoko. W weekend termometry pokażą nawet 35 stopni C. W tym upalnym czasie pamiętajmy o naszych starszych i samotnych sąsiadach. Zadbajmy także o czworonożnych przyjaciół.

W sobotę prognozuje się temperaturę maksymalną od 30 do 32 stopni Celsjusza, a w niedzielę i poniedziałek nawet do 36 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury szczególnie dają się we znaki osobom starszym i chorym. Otoczmy takie osoby szczególną opieką – zadbajmy, by nie zabrakło im czystej, świeżej wody, zróbmy zakupy, zrealizujmy receptę w aptece, przewietrzmy mieszkanie itd.
Pamiętajmy, że starość, niedołężność czy choroba stają się w połączeniu z upałami szczególnie uciążliwe. Ważnym jest, by przynajmniej dwa razy dziennie zadzwonić lub odwiedzić samotnego sąsiada, aby sprawdzić, czy nie zasłabł lub gorzej się poczuł.

Nie zapominajmy również o naszych czworonożnych przyjaciołach. W czasie miesięcy letnich należy przede wszystkim zapewnić zwierzęciu możliwość schronienia się przed słońcem oraz stały dostęp do świeżej wody. Należy pamiętać, że w czasie upałów będzie spożywać jej o wiele więcej niż w miesiącach chłodniejszych. Nigdy nie wolno zostawiać psa czy kota w zamknięciu, narażonego na promienie słoneczne. Dotyczy to zarówno przebywania na wybiegu, umieszczenia w klatce, czy w samochodzie.

UG Gnojnik

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast