Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nadeszły upragnione wakacje

Nadeszły upragnione wakacje

rysTradycyjnie w wakacje Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie ma do zaoferowania wiele atrakcji, dla wszystkich którzy spędzają lato w Borzęcinie. Oprócz turniejów, rozgrywek i zawodów organizowanych przez świetlice w 7 miejscowościach gminy można skorzystać z atrakcyjnych wyjazdów i wycieczek, na które nigdy nie brakuje chętnych, a często – jak przyznają organizatorzy – trzeba wynajmować kolejny autobus. – Nowością jest darmowa nauka pływania dla dzieci, która finansowana jest ze środków przekazanych przez muzyka rockowego Pawła Kukiza występującego w ubiegłym roku podczas Dni Gminy Borzęcin – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin. – Wyraźnie poirytowany pogłoskami o tym, że występ w Borzęcinie jest elementem kampanii wyborczej za publiczne pieniądze, Paweł Kukiz, jeszcze przed rozpoczęciem koncertu zadeklarował, że rezygnuje ze swojego honorarium w Borzęcinie. Wpłacone wcześniej pieniądze przekazał na konto gminy, a ta przeznaczyła je zgodnie z życzeniem artysty na naukę pływania dzieci w trakcie wakacji. Tym samym chcemy co tydzień zabierać na basen ponad 40 osób, z czego w większości będą to osoby, które pod nadzorem instruktora skorzystają z opłaconych lekcji pływania.

Wakacyjny czas wolny można spędzić także podczas plenerowych, integracyjnych imprez przygotowanych przez świetlice. – Dwa razy w ciągu wakacji chcemy zaprosić dzieci z całej gminy na kilkugodzinne spotkania w plenerze, gdzie będą miały okazję w bezpieczny sposób porywalizować i dobrze się bawić – mówi Maria Pyrek, instruktor GOK Borzęcin.

Nie może zabraknąć także plenerowych imprez, z których słynie Borzęcin, w tym Borzęckiego Święta Grzyba, które w tym roku będzie organizowane po raz dwunasty. Na scenie w Łękach zagrają Bracia Cugowscy, a z koncertem Rock Symphony zaprezentuje się Polska Orkiestra Muzyki Filmowej z hitami rockowymi, zaaranżowanymi specjalnie pod orkiestrę symfoniczną. Niesłychanie interesująco zapowiada się także koncert jednej z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych gwiazd polskiej estrady muzycznej – Urszuli, która wspólnie z orkiestrą symfoniczną zaśpiewa swoje największe hity – Konik na Biegunach, Malinowy Król czy Dmuchawce, latawce, wiatr.

Wakacje z GOK 2016

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast