Nie przegap
Strona główna » Kultura » Nagrody i wyróżnienia w konkursie regionalnym

Nagrody i wyróżnienia w konkursie regionalnym

W Muzeum Etnograficznym w Tarnowie  odbył się XXVIII  Regionalny  Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, współorganizatorem i gospodarzem – Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Muzeum Etnograficzne. Koordynatorem i realizatorem tego Konkursy była Beata Rompała z Biura Organizacyjnego w Tarnowie. Do udziału w  tegorocznej edycji zgłosiło się 300 autorów (dzieci, młodzież i dorośli) z regionu tarnowskiego – powiaty: dąbrowski, brzeski, tarnowski ziemski i grodzki. Wśród nich byli również przedstawiciele gminy Borzęcin. 

Komisja konkursowa po obejrzeniu i wnikliwej ocenie zaprezentowanych prac przyznała reprezentantom gminy Borzęcin następujące miejsca:

KATEGORIA:  PISANKA TRADYCYJNA- DOROŚLI TWÓRCY LUDOWI:

– dwanaście równorzędnych I MIEJSC – wśród nich Katarzyna ŻUREK z Przyborowa;

– trzynaście  równorzędnych II MIEJSC – wśród nich Karolina CHODACKA z Przyborowa i Mateusz DUCH z Przyborowa;

– osiem równorzędnych III MIEJSC – wśród nich Gabriela PRZESŁAWSKA z Przyborowa;

KATEGORIA: PISANKA TRADYCYJNA  – DZIECI

– pięć równorzędnych II MIEJSC – wśród nich: Martyna KARGOL z Borzęcina,. WYRÓŻNIENIA: Daria MAŁEK z Borzęcina, Joanna RAMS z Borzęcina, Marta SZUMIGRAJ z Borzęcina, Paulina TOMASIK z Przyborowa.

KATEGORIA: PISANKA TRADYCYJNA – MŁODZIEŻ

– dwa równorzędne I MIEJSCA – wśród nich: Michał ŻUREK z Przyborowa;

– cztery równorzędne II MIEJSCA – wśród nich: Oliwia PIOTROWSKA z Borzęcina, Anna SWORNIOWSKA z Borzęcina;

– trzy  równorzędne III MIEJSCA – wśród nich: Aleksandra PIĘKOSZ z Borzęcina.  WYRÓŻNIENIA: Justyna DUDA z Borzęcina i Katarzyna GIBOWICZ z Przyborowa.

Zadowolony z wykonywanej pracy w GOK Borzęcin w zakresie podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji ludowych jest jego dyrektor, Piotr Kania: – Cieszy, że nasza kilkunastoletnia praca w tym zakresie nie idzie na marne i jest dostrzegana. Podobne „występy” przedstawicielki i przedstawiciele z gminy Borzęcin notują od lat będąc mocnym ośrodkiem na mapie instytucji kultury dbających o kultywowanie tradycji wielkanocnych. Nie byłoby to możliwe bez talentu i zaangażowania Katarzyny Żurek pracującej od wielu lat w świetlicy w Przyborowie, a w okresie wielkanocnym współpracującej z Marią Pyrek w zakresie organizacji warsztatów i przekazywania tradycji zdobienia pisanek dzieciom i młodzieży z gminy Borzęcin. Gratuluję ze swojej strony moim koleżankom i ich uczniom/uczennicom.

Dobry wynik nie uszedł uwadze wójta gminy, Janusza Kwaśniaka: – To, że gmina Borzęcin zdobieniem pisanek stoi i że w konkursie od lat prezentuje się okazale jest oczywiste, ale że nasza reprezentacja zdobędzie w tym roku tyle laurów, jest miłą niespodzianką. Gratuluję zarówno Laureatom, jak i Instruktorom GOK. Jedni i Drudzy, w dzisiejszy Sukces włożyli wiele pracy. To dobry dzień dla Promocji Wizerunku Gminy Borzęcin w Regionie.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast