Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Najlepszy patrol w Małopolsce – policjanci z Brzeska byli nie do pokonania

Najlepszy patrol w Małopolsce – policjanci z Brzeska byli nie do pokonania

Wysoką sprawnością fizyczną, doskonałą znajomością przepisów, celnym okiem i szybkością obezwładnienia napastnika musieli się wykazać policjanci, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszego patrolu w Małopolsce. Ten zaszczytny tytuł przypadł w tym roku policjantom z Brzeska. Sierż.szt. Krzysztof Gniadek i sierż. Paweł Witkowski byli bezkonkurencyjni i pokonali 20 drużyn z województwa małopolskiego. Tak dobrego miejsca na podium policjantom pogratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak.

Obiekty Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie stały się we wtorek (27 czerwca br.) areną zmagań policjantów w ramach kolejnej, XXIV edycji Turnieju Par Patrolowych. W zawodach wzięło udział 21 drużyn reprezentujących jednostki Policji z województwa małopolskiego. Do rywalizacji o miano najlepszych stanęli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Brzeską jednostkę reprezentowali: sierż.szt. Krzysztof Gniadek i sierż. Paweł Witkowski z Wydziału Prewencji KPP w Brzesku. Policjanci zwyciężyli, w pokonanym polu pozostawiając m.in. policjantów z KMP w Tarnowie i z KMP w Krakowie.

W ramach Turnieju przeprowadzono 4 konkurencje: zawody strzeleckie, pokaz technik obezwładniania osób, test wiedzy zawodowej oraz tor przeszkód. W każdej z tych konkurencji brzescy policjanci plasowali się w ścisłej czołówce, co złożyło się ostatecznie na znakomite I miejsce.

Sierż. szt. Krzysztof Gniadek w Policji służy od 9 lat w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym KPP w Brzesku. Jest też instruktorem wyszkolenia strzeleckiego. Sierż. Paweł Witkowski policyjny mundur założył w 2013 roku; obecnie jest przewodnikiem psa służbowego. Sport i strzelectwo to zainteresowania obu mundurowych. Prywatne pasje policjantów przekładają się na ich osiągnięcia i wyniki w służbie. Obaj mundurowi służą brzeskiej jednostki, na co dzień m.in. patrolując ulice Brzeska i biorąc udział w zabezpieczeniach imprez masowych.

To nie pierwszy sukces brzeskich policjantów. W ubiegłym roku nasz patrol brał udział w Turnieju Par Patrolowych osiągając II miejsce w województwie, a V na szczeblu krajowym. Dodatkowo sierż. szt. Krzysztof Gniadek 13 sierpnia 2016r. wziął udział w Pierwszym Charytatywnym Biegu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Dzieci – Dzieciom” w Warszawie zajmując 15 miejsce w stawce 130 policjantów, w biegu na dystansie 5 kilometrów.

Obu funkcjonariuszom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie!

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast