Nie przegap
Strona główna » Kultura » Największe hity muzyki filmowej na żywo w Borzęcinie!

Największe hity muzyki filmowej na żywo w Borzęcinie!

plakat-sponsor20 lipca 2013 w amfiteatrze obok stadionu w Borzęcinie-Borku odbędzie się koncert muzyki filmowej. Zaprezentuje się Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją ks. Przemysława Pasternaka.

W repertuarze niezapomniane przeboje m.in. z “Gladiatora”, “Indiany Jonesa”, “Władcy Pierścieni”, “Ostatniego Mohikanina”, “Serca Smoka” i “Nędzników”. W koncercie nazwanym „SYMPHONY THE BEST” usłyszymy największe hity muzyki filmowej, musicalowej i klasycznej. Magiczne dźwięki artystów przeniosą nas w świat filmu, opery i operetki.

Na scenie wystąpią: Edyta Krzemień – polska gwiazdą musicalowa, Judyta Wenda, Dawid Pelowski, Agata Walczak, Magdalena Wiesztort, Albert Memeti, Agata Dębska Kornaga. Towarzyszyć im będą: Nick Sinckler z programu “Fabryka Gwiazd” oraz Jakub Szyperski finalista programu “Must Be The Music”.

Transmisja na żywo w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

 

– Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Nie często słyszy się o tego typu koncertach, szczególnie w małych miejscowościach. W Borzęcinie zaprezentują się lokalne grupy muzyczne i taneczne działające na terenie naszej gminy a po nich wystąpi Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej na czele z maestro ks. Przemysławem Pasternakiem opowiada Piotr Kania, dyrektor ośrodka kultury, organizator festiwalu.

“Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej” – to ceniona nie tylko w Polsce, ale odnosząca sukcesy również poza granicami kraju orkiestra pod batutą ks. Przemysława Pasternaka.

Ks. Przemysław Pasternak CM pochodzi z Żywca, w 2006 roku rozpoczął pracę w Kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie. Jest pomysłodawcą, założycielem, kompozytorem i dyrygentem Capella Tarnoviensis. Od najmłodszych lat jest zawiązany z muzyką. Jego pierwszym skomponowanym dziełem była Msza Organowa d-moll. Aktualnie ks. Przemysław Pasternak pracuje w Bazylice Mniejszej św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma wiele opracowań orkiestrowych i chórowych utworów liturgicznych. Jest również współtwórcą muzyki filmowej i rozrywkowej.

Znakomici muzycy, wspaniały chór i wokaliści, repertuar pełen hitów i światowych standardów, a do tego magiczna oprawa.  To trzeba zobaczyć!

Wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak podkreśla, że wakacje to czas, w którym gmina Borzęcin zapewnia mieszkańcom moc sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych atrakcji. – Służy temu nie tylko aura, ale również czas wakacji, urlopów i letniego wypoczynku. Ofertę, którą rok rocznie przygotowujemy, jest adresowana nie tylko do mieszkańców gminy, ale również regionu, tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i kochają muzyczne klimaty. Będzie zatem rodzinnie, klimatycznie, muzycznie, smacznie i sportowo. Gościnna gmina Borzęcin zaprasza!

Festiwal „Muzyka Lata” w Borzęcinie

17:00 – 19:00 – Blok zabaw dla dzieci

17:20 – Przegląd twórczości lokalnych grup muzycznych i tanecznych

  • Zespół Pieśni i Tańca „Borzęcanie” – tańce ludowe krakowskie i lubelskie
  • Kapela ZPiT „Borzęcanie” – koncert
  • Cantantes Dei – koncert muzyki religijnej
  • Blue Jay – koncert rockowy

20:30 – Koncert „SYMPHONY THE BEST” – największe hity muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej w wykonaniu Bydgoskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą maestro ks. Przemysława Pasternaka

22:30 – Dyskoteka plenerowa

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Rada Gminy Borzęcin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Sponsorzy: BRUK-BET, SUPER KRUSZ, Krakowski Bank Spółdzielczy, CLIMAX, CEMEX Polska i BUD-DRÓG.

m

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast