Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Napadła na listonoszkę z nożem w ręce

Napadła na listonoszkę z nożem w ręce

Policjanci z Brzeska zatrzymali kobietę, która brutalnie zaatakowała listonoszkę żądając od niej pieniędzy. Agresorka z furią biła swoją ofiarę po głowie metalową rurką i groziła jej nożem.

Do zdarzenia doszło we wtorek (tj.20.12) ok. godz. 11.30 w Lewniowej. Pracownica Poczty Polskiej tego dnia roznosiła przekazy pieniężne i inną korespondencję. Wychodząc z jednej z posesji i zbliżając się do swojego samochodu została niespodziewanie zaatakowana. Poczuła silne uderzenie metalową rurką w głowę. Napastniczka jeszcze dwukrotnie z furią uderzyła kobietę i zażądała wydania pieniędzy. Groziła jej użyciem noża, jeżeli ich nie wyda. Listonoszka zaczęła się bronić i wzywać pomocy. W pobliżu pojawiła się właścicielka sąsiedniej posesji zaniepokojona krzykami. Sprawczyni widząc stanowczy opór pracownicy poczty oraz reakcję sąsiadki uciekła do domu, po czym wsiadła do samochodu i odjechała. Poszkodowana powiadomiła o całym zajściu swojego przełożonego, a następnie Policję.

Dyżurny odbierający zgłoszenie od razu na miejsce wysłał patrol, a komunikat o sprawczyni i pojeździe, którym się porusza przekazał wszystkim służbom będącym w pobliżu. Ok. godz. 13.00 w Uszwi policjanci spostrzegli poszukiwany pojazd i zatrzymali go. Samochodem kierowała 32-latka, nie stawiała oporu, wiedziała w jakiej sprawie zatrzymali ją funkcjonariusze.

Poszkodowana listonoszka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc. Dzięki swojej zdecydowanej postawie nie utraciła żadnych pieniędzy.

Zatrzymana 32-latka trafiła do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuściła grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. O tym czy taki środek zostanie zastosowany zadecyduje dzisiaj sąd.

 

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast