Nie przegap
Strona główna » Kultura » Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza w Brzesku

Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza w Brzesku

narodowe_czytanie6 września od godz. 11.00 Powiatowa i miejsca Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu Trylogii Sienkiewicza. Czytanie odbędzie się w Regionalnym centrum Kulturalno-Biblioteczny m w Brzesku.

To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W tym roku, będziemy czytać “Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Celem akcji Narodowe Czytanie jest propagowanie kultury narodowej i zachęcenie Polaków do częstszego sięgania po książki.

Akcję Narodowego Czytania dzieł Henryka Sienkiewicza w Brzesku organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i brzeską poetką, panią Agatą Podłęcką. Wydarzenie rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia i przypomnienia twórczości H. Sienkiewicza. Następnie fragmenty “Trylogii” przeczytają m.in. władze miasta, aktorzy wywodzący się z Brzeska, aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, przedstawiciele lokalnego środowiska i chętni uczestnicy akcji. Niektórzy goście zaproszeni do Narodowego Czytania wystąpią w strojach historycznych, a rozbrzmiewająca w tle muzyka filmowa z „Ogniem i Mieczem” oraz etiuda dramowa przygotowana przez koło teatralne “MISZMASZ” z PSP nr 3 w Brzesku przeniosą wszystkich w klimat epoki.

Dodatkowo prywatne dzieła H. Sienkiewicza przyniesione przez uczestników będzie można sygnować okolicznościową pieczęcią otrzymaną z Kancelarii Prezydenta.

Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry.


PiMBP / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast