Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Narodowe Święto Niepodległości w Borzęcinie

Narodowe Święto Niepodległości w Borzęcinie

dsc_0030-nTradycja nakazuje oddanie hołdu tym, którzy walczyli o naszą wolność. 11 listopada możemy wspólnie i radośnie świętować jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W tym dniu pokazujemy czym dla nas jest suwerenność narodowa oraz pamięć o ludziach walczących za Rzeczpospolitą.

W Gminie Borzęcin uroczystości z okazji Święta Niepodległości zorganizowano po raz czwarty. Rozpoczęły się o godzinie 15:00 Mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym. Po niej zebrani przemaszerowali do centrum miejscowości, gdzie pod Pomnikiem Poległych nastąpiło złożenie kwiatów przez władze Gminy z Wójtem Januszem Kwaśniakiem, radnych z Przewodniczącym Rady Gminy Czesławem Małkiem oraz delegacje organizacji pozarządowych i szkół.

W sali Domu Ludowego miała miejsce część artystyczna uroczystości, którą poprzedziły przemówienia okolicznościowe. Koncert pieśni patriotycznych pt.: „Pieśni, z którymi szliśmy po niepodległość” w wykonaniu zespołu Cantantes Dei spotkał się z bardzo dużym uznaniem publiczności. Podobnie jak w całym kraju – mieszkańcy licznie wzięli udział w uroczystościach – nie tylko w charakterze biernych widzów, ale włączyli się również do wspólnego śpiewania. W uroczystościach wzięli udział także zaproszeni goście m.in.  Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie ksiądz Czesław Paszyński, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz V-ce przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Latocha.

Obchody Gminnego Święta Niepodległości tradycyjnie już zakończyła degustacja żołnierskiej grochówki.

Organizatorem uroczystości patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

 

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast