Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Narodowe Święto Niepodległości w Borzęcinie

Narodowe Święto Niepodległości w Borzęcinie

dsc_0030-nTradycja nakazuje oddanie hołdu tym, którzy walczyli o naszą wolność. 11 listopada możemy wspólnie i radośnie świętować jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W tym dniu pokazujemy czym dla nas jest suwerenność narodowa oraz pamięć o ludziach walczących za Rzeczpospolitą.

W Gminie Borzęcin uroczystości z okazji Święta Niepodległości zorganizowano po raz czwarty. Rozpoczęły się o godzinie 15:00 Mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym. Po niej zebrani przemaszerowali do centrum miejscowości, gdzie pod Pomnikiem Poległych nastąpiło złożenie kwiatów przez władze Gminy z Wójtem Januszem Kwaśniakiem, radnych z Przewodniczącym Rady Gminy Czesławem Małkiem oraz delegacje organizacji pozarządowych i szkół.

W sali Domu Ludowego miała miejsce część artystyczna uroczystości, którą poprzedziły przemówienia okolicznościowe. Koncert pieśni patriotycznych pt.: „Pieśni, z którymi szliśmy po niepodległość” w wykonaniu zespołu Cantantes Dei spotkał się z bardzo dużym uznaniem publiczności. Podobnie jak w całym kraju – mieszkańcy licznie wzięli udział w uroczystościach – nie tylko w charakterze biernych widzów, ale włączyli się również do wspólnego śpiewania. W uroczystościach wzięli udział także zaproszeni goście m.in.  Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie ksiądz Czesław Paszyński, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz V-ce przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Latocha.

Obchody Gminnego Święta Niepodległości tradycyjnie już zakończyła degustacja żołnierskiej grochówki.

Organizatorem uroczystości patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

 

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast