Don't Miss
Home » Region » Nastolatkowie trenują samodzielność w kuchni

Nastolatkowie trenują samodzielność w kuchni

Wychowankowie pieczy zastępczej z terenu Powiatu Bocheńskiego uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Mieli okazję, aby także poza domem uczyć się przygotowania i podawania prostych posiłków. Zajęcia są dostępne bezpłatnie dla rodzin zastępczych dzięki projektowi realizowanemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni i dzięki środkom z UE pozyskanym przez Powiat Bocheński.

Program warsztatów umożliwia młodzieży rozwinięcie kompetencji społecznych i umiejętności przygotowania potraw z wykorzystaniem warzyw i owoców, sporządzanie zup, wywarów, sosów, potraw z jaj i przetworów mlecznych, z mąki i kaszy, dekorowanie i podawanie różnych typów dań czy kanapek. Młodzież uczy się rozwijać własne umiejętności i współpracę w grupie. Warsztaty pomagają kształtować u uczestników kulturę i dobre obyczaje przy stole.

PCPR w Bochni finansuje organizację zajęć w ramach projektu pn. Szansa na rozwój – aktywna integracja w Powiecie Bocheńskim. Więcej informacji o projekcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni można znaleźć u pracownika socjalnego osobiście lub telefonicznie pod numerem 793832334 w dni robocze od godz. 8 do 15. PCPR w Bochni prowadzi też na stronę internetową www.niepelnosprawni.bochnia.pl

sp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast