Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nauczyciele Technikum w ZSP nr 1 wyjadą do Finlandii

Nauczyciele Technikum w ZSP nr 1 wyjadą do Finlandii

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAgencja Narodowa Programu Leonardo da Vinci zatwierdziła do realizacji wniosek złożony przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku „Wymiana doświadczeń”, umożliwiający wyjazd nauczycieli Technikum do Konsorcjum Edukacyjnego w Jyväskylä w Finlandii.

Konsorcjum tworzy jedną z największych instytucji kształcenia zawodowego w Finlandii. Zapewnia kształcenie ogólne, jak i edukację zawodową i szkolenia dla 8000 młodych ludzi oraz dla 13000 dorosłych każdego roku. Po wypełnieniu stosownych dokumentów i podpisaniu umowy przez dyrektora szkoły Marię Górę w dniu 8.07.2013 r. rozpoczęto wdrażanie działań związanych z wyjazdem.

Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów i bezrobotnych, a także szkoleniowców. Celem wyjazdów jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego (praktyki i staże zagraniczne) bądź poznawanie ciekawych rozwiązań, metod i praktyk w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego (wymiany doświadczeń). Założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie – wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy.

Zatwierdzony projekt „Wymiana doświadczeń” w ramach programu Leonardo da Vinci  przeznaczony jest dla nauczycieli przedmiotów zawodowych nauczanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, nauczycieli języka angielskiego zawodowego oraz dla reprezentantów starostwa jako organu prowadzącego. Głównym celem wyjazdu jest zapoznanie się  z systemem kształcenia zawodowego Finlandii, poznanie nowoczesnych metod nauczania, poprawa umiejętności językowych oraz poznanie kultury Finlandii.

Nauczyciele uczestniczący w projekcie będą mogli przekonać się, które rozwiązania stosowane w Konsorcjum można wprowadzić lub dostosować do warunków szkolnych. Wyjazd zaplanowano na sierpień 2013 r.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast