Don't Miss
Home » Wiadomości » Nawigacja w telefonie zawiodła, policjanci nie

Nawigacja w telefonie zawiodła, policjanci nie

Policjanci pomogli zatroskanej matce w odnalezieniu zagubionego syna. Chłopiec od kilku dni mieszkał z rodziną w nowym miejscu i zupełnie nie znał okolicy a w drodze powrotnej ze szkoły korzystał z nawigacji w telefonie. Telefon jednak rozładował się a chłopiec nie znając drogi do domu błąkał się po mieście. Z pomocą przyszli stróże prawa, którzy szybko odnaleźli nastolatka i przekazali w ręce szczęśliwej mamy.

Wczoraj, 6 września 2018r. około godziny 16.00 zaniepokojona nieobecnością swojego nastoletniego syna matka zwróciła się o pomoc do dyżurnego brzeskiej jednostki. Kobieta relacjonowała, że kilka dni temu przeprowadziła się z rodziną do innej części Brzeska a jej syn z uwagi na to, że nie zna dobrze miasta przez ostatnie dni wracał pieszo ze szkoły korzystając z nawigacji w telefonie. Tego dnia jednak nie dotarł do domu. Ostatni telefoniczny kontakt z mamą chłopiec nawiązał około godziny 14.00 informując ją, że wraca do domu, ale ma już słabą baterię w telefonie.

Gdy chłopiec do godziny 16.00 nie powrócił zatroskana mama nie zwlekając poprosiła o pomoc policjantów. Ci znając rysopis chłopca wyruszyli w teren poszukując go. Podczas patrolu ulicy Wiejskiej zauważyli zagubionego nastolatka. Chłopiec przyznał policjantom, że nie potrafi samodzielnie wrócić do domu i z uwagi na rozładowany telefon błąka się od dwóch godzin po ulicach Brzeska. Całego i zdrowego nastolatka policjanci przekazali pod opiekę matce, która podziękowała im za szybką pomoc w poszukiwaniach syna.

Początek roku szkolnego to dla uczniów szczególny czas i często wiąże się z ogromnymi emocjami, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy przekraczają szkolne mury lub zmieniają szkołę czy środowisko. Nowe, często nieznane otoczenie może budzić u wielu dzieci strach i lęk. Pomóżmy naszym dzieciom, aby nie czuły się osamotnione i wesprzyjmy ich w tych nowych doświadczeniach. Bądźmy przy nich i rozmawiajmy o tym co ich może spotkać i jak sobie mogą poradzić w różnych sytuacjach, jak choćby w tej, kiedy zagubią się w mieście czy w pobliżu szkoły.

KPP Brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast