Don't Miss
Home » Religia » Nie chodźcie do kościoła, chodźcie do Jezusa

Nie chodźcie do kościoła, chodźcie do Jezusa

Bp Jan Styrna bierzmował młodych w Borzęcinie i Szczepanowie.

– Przyjmujecie dzisiaj Ducha Świętego, który będzie wam mówił, że nie jesteście sami, że od zarania waszych dziejów jest z wami Bóg Ojciec, że idzie z wami Chrystus, że uświęca was Duch. Spotykaliście Boga w szczególny sposób w waszej rodzinie, na katechezie, w kościele, w sakramentach i słowie Bożym. To są nadal przestrzenie, w których można spotkać Boga. Dlatego zachęcam was, abyście stale Go szukali! – mówił do młodych w Borzęcinie bp Styrna.

1 maja bp Jan Styrna udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Borzęcin Górny, Bielcza i Borzęcin Dolny. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie Dolnym.

– Nie chodźcie do kościoła, ale chodźcie do Jezusa! – prowokacyjnie zachęcał kaznodzieja. – Kiedy mówicie, że chcecie odwiedzić babcię, to nie mówicie – idę do takiego, a takiego domu. Mówicie – idę do babci. Podobnie jest i z Jezusem. Przychodźcie do Niego, na spotkanie z Nim w Jego kościele, aby przyjąć Jego słowo i Ciało. Niech spotkanie z Jezusem we wspólnocie wiary napełnia was radością i gorliwością. Idźcie i głoście! – apelował do młodych biskup.

Drugie bierzmowanie miało miejsce w sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie. Tutaj sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęli gimnazjaliści z parafii Szczepanów, Bucze, Maszkienice, Mokrzyska, Przyborów i Rudy – Rysie. Szafarzem sakramentu był również bp Jan Styrna, który zainaugurował tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława w Szczepanowie.

– Co może zrobić jeden człowiek, jeśli jest zjednoczony z Bogiem? Św. Stanisław nie pochodził z wielkiego rodu, mieszkał na prowincji, z daleka od Krakowa. A jednak Bóg wybrał go, aby w odpowiednim czasie dał świadectwo.

Św. Stanisław uczy nas wierności Bogu i Jego przykazaniom. Pokazuje, że nic i nikogo nie można stawiać ponad Bogiem, że należy być wiernym zasadom wiary i moralności, bo na nich można budować szczęście osoby ludzkiej i całego narodu.

Nasz patron uczy także odwagi w dawaniu świadectwa. Po ludzku przegrał – zginął pod mieczem. Ale zwycięstwo władcy było krótkotrwałe. Zwycięzcą okazał się Stanisław, bo śmierć nie stargała mocy jego świadectwa, lecz jeszcze bardziej je uwydatniła – mówił bp Styrna zachęcając młodych do osobistej wierności Bogu, posłuszeństwa Duchowi Świętemu oraz naśladowania św. Stanisława w dawaniu świadectwa wiary.

Galeria zdjęć – Tarnowski Gość Niedzielny 

Bierzmowanie w Szczepanowie <==

Bierzmowanie w Borzęcinie <==

==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast