Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Niebezpiecznie w okolicy Szczurowej

Niebezpiecznie w okolicy Szczurowej

Początek  nowego roku był bardzo aktywny dla strażaków z Gminy Szczurowa. W okresie od 7 do 12 stycznia 2017 r. doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych w których okazały się potrzebne działania służb ratowniczych.

7 stycznia o godz. 4:14 jednostka OSP Szczurowa została zadysponowana do zdarzenia drogowego w miejscowości Rudy-Rysie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy VW Golf, którym podróżowały cztery osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, uprzątnięciu pozostałości po wydarzeniu. Poszkodowanych zabrało ZRM do pobliskiego szpitala w Brzesku.
Zadysponowane siły:
OSP SZCZUROWA – SLRt VW T4
JRG BRZESKO
ZRM
Policja

Galeria zdjęć <==

 

====

12. stycznia o godzinie 7:52 jednostka OSP Szczurowa została zadysponowana do zdarzenia drogowego w Szczurowej na ul. Włoszyn gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Po przybyciu na miejsce okazało się, że została poszkodowana jedna osoba, która nie mogła opuścić samodzielnie samochodu. Zadaniem strażaków było uwolnić osobę z tego pojazdu.

Po zakończonej akcji na ul. Włoszyn druhowie zostali przedysponowani na ul. Lwowską gdzie doszło do poważnego wypadku z udziałem tira i samochodu osobowego.
Po przybyciu na miejsce okazało się, iż samochód osobowy został przygnieciony przez samochód ciężarowy. Przed przyjazdem służb ratowniczych na pomoc kobiecie uwięzionej w samochodzie pobiegli świadkowie wypadku, którzy wyciągnęli poszkodowaną z samochodu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM przetransportował nieprzytomną kobietę do szpitala w Tarnowie. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Droga była zablokowana, a objazd odbywał się przez ul. Szkolną. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu pozostałości po kolizji oraz sorbcji olejów.

Zadysponowane siły i środki:
OSP SZCZUROWA:
SLRt VW T4
GBA 2,5/16 Mercedes

JRG BRZESKO:
GBARt MAN
SLRR Nissan
SRT Man
Wydział Ruchu Drogowego Policji w Brzesku
Zespół Ratownictwa Medycznego

Galeria zdjęć <==

OSP Szczurowa / IB

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast