Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Niebezpiecznie w okolicy Szczurowej

Niebezpiecznie w okolicy Szczurowej

Początek  nowego roku był bardzo aktywny dla strażaków z Gminy Szczurowa. W okresie od 7 do 12 stycznia 2017 r. doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych w których okazały się potrzebne działania służb ratowniczych.

7 stycznia o godz. 4:14 jednostka OSP Szczurowa została zadysponowana do zdarzenia drogowego w miejscowości Rudy-Rysie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy VW Golf, którym podróżowały cztery osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, uprzątnięciu pozostałości po wydarzeniu. Poszkodowanych zabrało ZRM do pobliskiego szpitala w Brzesku.
Zadysponowane siły:
OSP SZCZUROWA – SLRt VW T4
JRG BRZESKO
ZRM
Policja

Galeria zdjęć <==

 

====

12. stycznia o godzinie 7:52 jednostka OSP Szczurowa została zadysponowana do zdarzenia drogowego w Szczurowej na ul. Włoszyn gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Po przybyciu na miejsce okazało się, że została poszkodowana jedna osoba, która nie mogła opuścić samodzielnie samochodu. Zadaniem strażaków było uwolnić osobę z tego pojazdu.

Po zakończonej akcji na ul. Włoszyn druhowie zostali przedysponowani na ul. Lwowską gdzie doszło do poważnego wypadku z udziałem tira i samochodu osobowego.
Po przybyciu na miejsce okazało się, iż samochód osobowy został przygnieciony przez samochód ciężarowy. Przed przyjazdem służb ratowniczych na pomoc kobiecie uwięzionej w samochodzie pobiegli świadkowie wypadku, którzy wyciągnęli poszkodowaną z samochodu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM przetransportował nieprzytomną kobietę do szpitala w Tarnowie. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Droga była zablokowana, a objazd odbywał się przez ul. Szkolną. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu pozostałości po kolizji oraz sorbcji olejów.

Zadysponowane siły i środki:
OSP SZCZUROWA:
SLRt VW T4
GBA 2,5/16 Mercedes

JRG BRZESKO:
GBARt MAN
SLRR Nissan
SRT Man
Wydział Ruchu Drogowego Policji w Brzesku
Zespół Ratownictwa Medycznego

Galeria zdjęć <==

OSP Szczurowa / IB

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast