Don't Miss
Home » Religia » Niedzielny koncert ewangelizacyjny w bazylice

Niedzielny koncert ewangelizacyjny w bazylice

2013-03-24 SzczepanowK 005424 marca w Niedzielę Palmową w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie odbył się koncert ewangelizacyjny o Męce Pańskiej.  Niedziela Palmowa, w którą Kościół wspomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy – bywa również nazywana Niedzielą Męki Pańskiej, gdyż w tym dniu w liturgii czyta się opis Męki Jezusa.

Pomimo niesprzyjającej, zimowej aury szczepanowska świątynia była wypełniona po brzegi. Koncert był również jednym z punktów parafialnych rekolekcji, a jednocześnie stanowił zaproszenie oraz “zachętę”, by przeżyć je w duchu wiary i otwartości na miłość Bożą do każdego człowieka.

W czasie koncertu wystąpił zespół zespół “na Trzy” w składzie Majka Ostrowska, Zbigniew Pyrek, ks. Sławomir Krzyżanowski. Pomysłodawcą organizacji koncertu ewangelizacyjnego wielbiącego Boga przez śpiew był ks. Sławomir Krzyżanowski, wikariusz w parafii Szczepanów. Zespoły przedstawiły wiele utworów religijnych w ciekawych aranżacjach.

W programie koncertu zaprezentowali się ponad to: zespół młodzieżowy “Note Dei”,  Chór Sanktuaryjny Bazyliki Szczepanowskiej pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu. A jak odebrała koncert publiczność?

– Trudno mi się wypowiadać za wszystkich – ale wydaję mi się że tak. Takie koncerty bywają u nas bardzo rzadko, więc na pewno wywarło jakieś wrażenie. Program był zróżnicowany, więc każdemu mogło coś przypaść do gustu. Oświetlenie także nadało odpowiedni nastrój do tematyki koncertu – mówi Daria Reczek jedna z wokalistek z młodzieżowego zespołu Note Dei.

bazylikaszczepanow.pl

Foto-Olczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast