Nie przegap
Strona główna » Religia » Niedzielny koncert ewangelizacyjny w bazylice

Niedzielny koncert ewangelizacyjny w bazylice

2013-03-24 SzczepanowK 005424 marca w Niedzielę Palmową w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie odbył się koncert ewangelizacyjny o Męce Pańskiej.  Niedziela Palmowa, w którą Kościół wspomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy – bywa również nazywana Niedzielą Męki Pańskiej, gdyż w tym dniu w liturgii czyta się opis Męki Jezusa.

Pomimo niesprzyjającej, zimowej aury szczepanowska świątynia była wypełniona po brzegi. Koncert był również jednym z punktów parafialnych rekolekcji, a jednocześnie stanowił zaproszenie oraz “zachętę”, by przeżyć je w duchu wiary i otwartości na miłość Bożą do każdego człowieka.

W czasie koncertu wystąpił zespół zespół “na Trzy” w składzie Majka Ostrowska, Zbigniew Pyrek, ks. Sławomir Krzyżanowski. Pomysłodawcą organizacji koncertu ewangelizacyjnego wielbiącego Boga przez śpiew był ks. Sławomir Krzyżanowski, wikariusz w parafii Szczepanów. Zespoły przedstawiły wiele utworów religijnych w ciekawych aranżacjach.

W programie koncertu zaprezentowali się ponad to: zespół młodzieżowy “Note Dei”,  Chór Sanktuaryjny Bazyliki Szczepanowskiej pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu. A jak odebrała koncert publiczność?

– Trudno mi się wypowiadać za wszystkich – ale wydaję mi się że tak. Takie koncerty bywają u nas bardzo rzadko, więc na pewno wywarło jakieś wrażenie. Program był zróżnicowany, więc każdemu mogło coś przypaść do gustu. Oświetlenie także nadało odpowiedni nastrój do tematyki koncertu – mówi Daria Reczek jedna z wokalistek z młodzieżowego zespołu Note Dei.

bazylikaszczepanow.pl

Foto-Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast