Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Niedźwiedza wygrywa w II Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

Niedźwiedza wygrywa w II Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

W ubiegłą niedzielę, 29 lipca w Dołach odbył się II Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. Celem turnieju, tak jak i w roku ubiegłym, była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, propagowanie kultury fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniowa, Łysa Góra, Maszkienice, Niedźwiedza, Perła i Sufczyn. Drużyny z poszczególnych sołectw składały się z 7 uczestników: sołtysa lub osoby występującej w jego zastępstwie, 2 kobiet, 2 dzieci oraz 2 mężczyzn.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników wiele ciekawych i różnorodnych konkurencji, zawodnicy mogli spróbować swoich sił w m.in. biegu na „nartach”, przetaczaniu bala słomy, sortowaniu nasion, czy też jeździe na rowerze i innych równie ciekawych dyscyplinach.

Zgromadzona publiczność z całych sił dopingowała swoich faworytów, tworząc niesamowitą atmosferę całego turnieju.

Po podliczeniu punktów, zdobytych we wszystkich konkurencjach przez poszczególne sołectwa, okazało się, że turniej w tym roku wygrała drużyna z Niedźwiedzy. Tym samym zdobyła ona dla swojego sołectwa nagrodę pieniężną. Oprócz tego, trzy najlepsze zespoły, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy zawodów pamiątkowe dyplomy. Nagrody w Turnieju Sołectw ufundował Wójt Gminy Dębno.

Wyniki Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno:

  1. Niedźwiedza
  2. Doły
  3. Biadoliny Szlacheckie
  4. Sufczyn
  5. Perła
  6. Łoniowa
  7. Dębno
  8. Łysa Góra
  9. Maszkienice

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Fot. Bogusław Hajduk

Fot. Bogusław Hajduk

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 1 sierpnia 2018

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast