Don't Miss
Home » Sport » Niepodległościowy Turniej Paintballowy w Sterkowcu

Niepodległościowy Turniej Paintballowy w Sterkowcu

W sobotę 3 listopada 2012 roku miłośnicy sportów strzeleckich spotkali się w Sterkowcu by podczas „I Niepodległościowego Turniej Paintballowego” w sportowej rywalizacji uczcić zbliżającą się 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

– Nasz „Niepodległościowy Turniej Paintballowy” to nie tylko prawdziwe wyzwanie dla uczestników, ale również świetna forma uczczenia święta narodowego – mówi Tymoteusz Legutko – jeden z organizatorów turnieju.

Turniejowi przyświeca chęć rozwijania współzawodnictwa sportowego i dobrej zabawy, a także podnoszenia umiejętności strzeleckich. To także doskonała okazja do edukacji patriotycznej i nawiązania do przedwojennej tradycji zawodów strzeleckich organizowanych z okazji świąt narodowych.

Turniej miał charakter otwarty. Do rywalizacji mógł przystąpić każdy, niezależnie od wieku i wcześniejszych doświadczeń  strzeleckich. Łącznie na miejsce rozgrywek przybyło 9 pięcioosobowych drużyn. Zawodnicy mieli do dyspozycji markery paintballowe strzelające żelatynowymi kulkami z farbą. 8 godzinne zmagania dostarczyły wielu emocji. Pomimo rywalizacji drużyny wspaniale ze sobą współpracowały i stosowały się do zasad fair play.

Na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz puchar ufundowany przez radnego Rady Miejskiej w Brzesku – Krzysztofa Bogusza.

Klasyfikacja ogólna

I. Mitochondria (Brzesko)

II. Strzelec I (Brzesko)

III. Strzelec II (Brzesko)

IV. Dzikie Kuny Agrestowe (Sterkowiec)

O zaplecze organizacyjne turnieju zadbali członkowie niedawno reaktywowanego Klubu Sportowego „Błękitni” Sterkowiec.  Deklarują że w bliższej i dalszej przyszłości chcą się skupić na niszowych dyscyplinach sportowych, które jednak są równie emocjonujące jak piłka nożna.

KS „Błękitni” – Sterkowiec

autorzy zdjęć Łukasz Skwarek i Magdalena Pałka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast