Nie przegap
Strona główna » Sport » Niepodległościowy Turniej Paintballowy w Sterkowcu

Niepodległościowy Turniej Paintballowy w Sterkowcu

W sobotę 3 listopada 2012 roku miłośnicy sportów strzeleckich spotkali się w Sterkowcu by podczas “I Niepodległościowego Turniej Paintballowego” w sportowej rywalizacji uczcić zbliżającą się 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

– Nasz „Niepodległościowy Turniej Paintballowy” to nie tylko prawdziwe wyzwanie dla uczestników, ale również świetna forma uczczenia święta narodowego – mówi Tymoteusz Legutko – jeden z organizatorów turnieju.

Turniejowi przyświeca chęć rozwijania współzawodnictwa sportowego i dobrej zabawy, a także podnoszenia umiejętności strzeleckich. To także doskonała okazja do edukacji patriotycznej i nawiązania do przedwojennej tradycji zawodów strzeleckich organizowanych z okazji świąt narodowych.

Turniej miał charakter otwarty. Do rywalizacji mógł przystąpić każdy, niezależnie od wieku i wcześniejszych doświadczeń  strzeleckich. Łącznie na miejsce rozgrywek przybyło 9 pięcioosobowych drużyn. Zawodnicy mieli do dyspozycji markery paintballowe strzelające żelatynowymi kulkami z farbą. 8 godzinne zmagania dostarczyły wielu emocji. Pomimo rywalizacji drużyny wspaniale ze sobą współpracowały i stosowały się do zasad fair play.

Na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz puchar ufundowany przez radnego Rady Miejskiej w Brzesku – Krzysztofa Bogusza.

Klasyfikacja ogólna

I. Mitochondria (Brzesko)

II. Strzelec I (Brzesko)

III. Strzelec II (Brzesko)

IV. Dzikie Kuny Agrestowe (Sterkowiec)

O zaplecze organizacyjne turnieju zadbali członkowie niedawno reaktywowanego Klubu Sportowego “Błękitni” Sterkowiec.  Deklarują że w bliższej i dalszej przyszłości chcą się skupić na niszowych dyscyplinach sportowych, które jednak są równie emocjonujące jak piłka nożna.

KS “Błękitni” – Sterkowiec

autorzy zdjęć Łukasz Skwarek i Magdalena Pałka

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast