Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowa infrastruktura przy Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy

Nowa infrastruktura przy Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy

Nowa i oczekiwana od kilku miesięcy infrastruktura przy Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy stała się faktem. Altana, której budowa dobiegła końca z pewnością będzie służyć nie tylko młodzieży korzystającej z oferty świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury, ale też innym zorganizowanym grupom i zainteresowanym mieszkańcom, szczególnie w okresie letnim.

Zadanie zrealizowała Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa DreweKS Stanisław Klisiewicz z Borzęcina, a wartość robót zgodnie z umową zamknęła się kwotą 34 431,28 zł brutto.

Budynek Wielofunkcyjny w Bielczy, jak sama nazwa wskazuje jest obiektem wielozadaniowym. Łączy wiele istotnych funkcji począwszy od Remizy OSP, przez Świetlicę Ośrodka Kultury i Klub Seniora, na funkcjach związanych z wykorzystaniem sali widowiskowej i zaplecza gastronomicznego, służących organizacji różnego rodzaju zajęć, imprez, wesel, akademii i spotkań kończąc. Nowa infrastruktura w postaci altany z pewnością wpłynie nie tylko na komfort prowadzenia zajęć w sezonie wiosenno – letnim, ale też poszerzy, w sensie organizacyjnym  dotychczasowe horyzonty – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Istotny wkład w realizację inwestycji wniosła sołtys wsi, a zarazem wiceprzewodnicząca Rady Gminy Borzęcin Anna Choczyńska, która przy współpracy reprezentujących Bielczę radnych Rady Gminy Borzęcin: Pawła Postawy i Tadeusza Prusa koordynowała prace związane z przygotowaniem dokumentacji i realizacją inwestycji.

W otoczeniu Budynku Wielofunkcyjnego brakowało tego typu obiektu, a jego lokalizacja wcale nie była łatwa, chociażby ze względu na znaczne ograniczenia terenowe. Inwestycja doszła jednak do skutku i jestem przekonana, że będzie mieszkańcom dobrze służyć – komentuje Anna Choczyńska.

Wybudowana altana posiada konstrukcję drewnianą, posadowiona jest na stopach fundamentowych żelbetowych, pokryta blachodachówką z odprowadzeniem wody opadowej rynnami i rurami spustowymi PCV. Posadzka w altanie wykonana została z kostki brukowej na powierzchni blisko 50 m2. Altana posiada powierzchnię użytkową 24,96 m2.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast