Don't Miss
Home » Wiadomości » Borzęcin – nowa przeprawa mostowa już w listopadzie

Borzęcin – nowa przeprawa mostowa już w listopadzie

Znacznie wyprzedzająco w stosunku do harmonogramu przebiegają prace związane z remontem i modernizacją mostu na rzece Uszwica w Borzęcinie. Wykonawca, jakim jest firma BUD – DRÓG Usługi Modernizacji i Budowy Dróg Łagosz, realizuje ostatnie prace wykończeniowe. Most, który znacznie ucierpiał w trakcie powodzi 2010 roku, niebawem zostanie oddany do użytku. Przypomnijmy, że jest to ważna komunikacyjnie przeprawa, łącząca prawą i lewą część miejscowości w terenie zwartej zabudowy. Korzystają z niej liczni mieszkańcy dojeżdżający do swoich domostw i upraw rolnych. Obiekt ma długość 40 metrów oraz szerokość jezdni i chodnika 5 metrów.

W zakresie realizowanych prac przewidziano rozbiórkę nawierzchni jezdni, chodnika, krawężnika, płyt przejściowych i płyty żelbetowej oraz poręczy dotychczasowej konstrukcji, renowację dźwigarów głównych, belek stężających, żeber, łożysk stalowych i poręczy, wykonanie odtworzenia  umocnienia narzutem kamiennym i zabezpieczenia koszami siatkowo-kamiennymi przyczółka, wykonanie remontu belek na przyczółkach, wykonanie płyt przejściowych i płyty żelbetowej współpracującej z dźwigarami głównymi, montaż wpustów mostowych i urządzeń dylatacyjnych, wykonanie izolacji i warstw ochronnych, odtworzenie podbudowy na dojazdach, ułożenie krawężników kamiennych i ścieku, wykonanie kap chodnikowych i belek gzymsowych na moście, montaż odrestaurowanych poręczy, wykonanie warstw z asfaltobetonu na jezdni i nawierzchni na chodniku z żywicy epoksydowej oraz oczyszczenie terenu pod mostem. – Środki na realizację zadania pozyskaliśmy w znaczącej mierze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach promesy na usuwanie skutków powodzi – wyjaśnia Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – To kolejna realizowana na terenie gminy inwestycja, która likwiduje skutki żywiołu z 2010 roku. Do tej pory usunęliśmy blisko 80 % szkód – podkreśla wójt Kwaśniak.

Wartość realizowanego zadania to kwota blisko 400 tysięcy złotych. Termin zakończenia prac przewiduje się na 15 listopada br.

kurier borzęcki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast