Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowe dojazdy do pól

Nowe dojazdy do pól

W gminie Czchów rolnicy nie będą mogli narzekać na dojazdy do pól. Właśnie powstało nowe 1,5 kilometra nowych asfaltowych dróg dojazdowych do pól, które pozwolą na lepszy dojazd do nich.

 – Te drogi pozwalają również na dogodniejszy dojazd do domów i osiedli wielorodzinnych – cieszy się burmistrz Marek Chudoba. – Te 1,5 kilometra dróg powstało z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Łącznie powstanie w tym roku blisko 4 kilometry takich dróg. Pieniądze z FOGR mogły być wykorzystane jedynie w miejscowościach wiejskich. To lepiej dla sprzętu rolniczego, który dzisiaj ma inne gabaryty. Jest nowocześniejszy i bardzo drogi. Dlatego także  drogi muszą być lepsze, aby nie został on uszkodzony. Nowe drogi budujemy na wniosek rolników w miejscach do tej pory niedostępnych – informuje burmistrz.

W tym roku gmina przeznaczyła na budowę dróg 1,5 miliona złotych, a dotacje z FOGR wyniosły 90 tysięcy złotych. Za te pieniądze zostaną wybudowane 4 drogi o łącznej długości 1,5 kilometra. Do tej chwili rolnicy, aby wjechać na swoje pole musieli czekać na odpowiednią porę. W tym momencie drogi zostały doprowadzone do standardu w XXI wieku.

TP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast