Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowe dojazdy do pól

Nowe dojazdy do pól

W gminie Czchów rolnicy nie będą mogli narzekać na dojazdy do pól. Właśnie powstało nowe 1,5 kilometra nowych asfaltowych dróg dojazdowych do pól, które pozwolą na lepszy dojazd do nich.

 – Te drogi pozwalają również na dogodniejszy dojazd do domów i osiedli wielorodzinnych – cieszy się burmistrz Marek Chudoba. – Te 1,5 kilometra dróg powstało z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Łącznie powstanie w tym roku blisko 4 kilometry takich dróg. Pieniądze z FOGR mogły być wykorzystane jedynie w miejscowościach wiejskich. To lepiej dla sprzętu rolniczego, który dzisiaj ma inne gabaryty. Jest nowocześniejszy i bardzo drogi. Dlatego także  drogi muszą być lepsze, aby nie został on uszkodzony. Nowe drogi budujemy na wniosek rolników w miejscach do tej pory niedostępnych – informuje burmistrz.

W tym roku gmina przeznaczyła na budowę dróg 1,5 miliona złotych, a dotacje z FOGR wyniosły 90 tysięcy złotych. Za te pieniądze zostaną wybudowane 4 drogi o łącznej długości 1,5 kilometra. Do tej chwili rolnicy, aby wjechać na swoje pole musieli czekać na odpowiednią porę. W tym momencie drogi zostały doprowadzone do standardu w XXI wieku.

TP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast