Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowe drogi dojazdowe w gminie Borzęcin

Nowe drogi dojazdowe w gminie Borzęcin

dsc_4432Gmina Borzęcin jak co roku realizuje inwestycje dotyczące budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym celu pozyskano dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie ponad 120 tysięcy złotych. Jest to 50% wartości realizacji inwestycji.

W sumie za 250 tysięcy złotych zrealizowano prawie 2 kilometry nowych nakładek w postaci bitumicznej i szutrowo – żwirowej. – Poprawiło to infrastrukturę dróg dojazdowych do pól rolnych, ale także stworzyło lepsze warunki dla osób uprawiających biegi i jazdę rowerową – cieszy się wójt gminy Janusz Kwaśniak. – Tym samym sieć ścieżek rowerowych na naszym terenie sukcesywnie się powiększa. Służą temu również nowe odcinki, ponieważ są one mało uczęszczane i przebiegają w atrakcyjnych terenach. Także terenach położonych w lasach – dodaje wójt.

Działania te doskonale komponują się w przygotowywany projekt subregionalny budowy ścieżek rowerowych i infrastruktury przeznaczonej dla turystyki rowerowej w postaci miejsc postojowych, stanic i miejsc obsługi. Przez ostatnie pięć lat na terenie gminy Borzęcin wybudowano blisko 10 kilometrów dróg za ponad milion złotych.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast