Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowe drogi dojazdowe w gminie Borzęcin

Nowe drogi dojazdowe w gminie Borzęcin

dsc_4432Gmina Borzęcin jak co roku realizuje inwestycje dotyczące budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym celu pozyskano dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie ponad 120 tysięcy złotych. Jest to 50% wartości realizacji inwestycji.

W sumie za 250 tysięcy złotych zrealizowano prawie 2 kilometry nowych nakładek w postaci bitumicznej i szutrowo – żwirowej. – Poprawiło to infrastrukturę dróg dojazdowych do pól rolnych, ale także stworzyło lepsze warunki dla osób uprawiających biegi i jazdę rowerową – cieszy się wójt gminy Janusz Kwaśniak. – Tym samym sieć ścieżek rowerowych na naszym terenie sukcesywnie się powiększa. Służą temu również nowe odcinki, ponieważ są one mało uczęszczane i przebiegają w atrakcyjnych terenach. Także terenach położonych w lasach – dodaje wójt.

Działania te doskonale komponują się w przygotowywany projekt subregionalny budowy ścieżek rowerowych i infrastruktury przeznaczonej dla turystyki rowerowej w postaci miejsc postojowych, stanic i miejsc obsługi. Przez ostatnie pięć lat na terenie gminy Borzęcin wybudowano blisko 10 kilometrów dróg za ponad milion złotych.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast