Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowe parkingi w Czchowie i Jurkowie

Nowe parkingi w Czchowie i Jurkowie

Gmina Czchów wybuduje dwa parkingi przy DK 75 łączącej Brzesko z Nowym Sączem. Gmina znalazła się na liście gmin, które otrzymają dofinansowanie do inwestycji.

Tak, rzeczywiście znaleźliśmy się na takiej liście, ale na ostatnim miejscu – mówi Burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Podpisaliśmy umowę z Marszałkiem Województwa, że wszystkie środki pozostające z pozostałych sześciu przetargów wpłyną na konto naszej gminy. Natomiast my uruchamiamy przetarg na zadania czyli budowę dwóch parkingów, które będą znajdowały się przy DK 75 w miejscowościach Jurków i Czchów – kończy wypowiedź Marek Chudoba.

Będą to parkingi z pełną infrastrukturą, bezpieczne, ogrodzone i w pełni monitorowane. Na parkingach będzie się znajdowało 110 miejsc do pozostawienia pojazdu. Parkingi mają służyć turystycznie, ale nie tylko, ponieważ również dla osób mających w tych miejscach swój przystanek w dalszej podróży na przykład do pracy, a korzystających w dalszej części podróży z komunikacji dalekobieżnej.

Przy parkingach zostaną także wybudowane urządzenia i budynki socjalne. Czas realizacji zadania to najbliższe dwa lata.


IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast