Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowy most w Buczu

Nowy most w Buczu

Zakończyła się budowa nowego mostu na rzece Uszewka w Buczu. Była to konieczna inwestycja, ponieważ konstrukcja starego mostu, zbudowanego zaraz po II wojnie, groziła zawaleniem. Dlatego władze gminy zadecydowały o budowie nowej przeprawy. Koszt inwestycji wyniósł prawie pół miliona złotych. Większą część pieniędzy pozyskano z funduszy wojewody przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi.

Stary most wielokrotnie podmywany przez powodzie od wielu lat nie był remontowany. Po powodzi w 2010 roku okazało się, że jest bardzo zniszczony. Ograniczono wówczas jego nośność do 6,5 tony oraz zarządzono poruszanie się po moście w ruchu wahadłowym. Zakazano przejazdu autobusom. W ubiegłym roku gmina zleciła wykonanie projektu nowego mostu oraz jego budowy. Prace wykonywała firma ZBM Klęczany. Most oddano do użytku w terminie. Parametry obiektu umożliwiają poruszanie się w obydwu kierunkach samochodom o nośności do 40 ton. Most powinien dobrze służyć mieszkańcom przez wiele lat.

IB

foto. bucze.malopolska.pl

Galeria zdjęć <<

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast