Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowy poseł w Małopolsce

Nowy poseł w Małopolsce

Po wygaśnięciu mandatu parlamentarnego posła Aleksandra Grada jego miejsce w Sejmie zajmie 54 – letnia prawniczka z Wieliczki – Elżbieta Achinger.W wyborach parlamentarnych w 2011 roku osiągnęła ona łączną liczbę 9273 głosów.

Elżbieta Achinger urodziła się w Wieliczce, tam też ukończyła szkołę podstawową i średnią.W 1979 roku została absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego a następnie przez wiele lat pracowała w sądzie wojewódzkim w Krakowie.
Obecna posłanka była również przedsiębiorcą – w 1991 roku wzpółzakładała firmę produkcyjno – handlową “REGIS” a następnie pełniła funkcję Pełnomocnika Zarządu ds.Systemów Zarządzania Jakością.W 2004 roku wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych 2010 roku z terenu naszego okręgu wyborczego uzyskała mandat Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Poseł Elżbieta Achinger jest bardzo aktywna na wielu polach. Dała się poznać jako założyciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku (m. in. w Wieliczce i Kłaju), jest także prezesem znanego i cenionego Stowarzyszenia Muzycznego Camerata z Wieliczki. Wydaje również poczytną gazetę samorządową – “Życie Wieliczki i Powiatu”, redaguje także portal internetowy o tej samej nazwie.

Prywatnie – jest mężatką, matką trzech córek oraz opiekunem dwojga rodzeństwa w ramach rodziny zastępczej.

“Za wielki zaszczyt poczytuję sobie objęcie mandatu posła na Sejm RP – mówi nowa posłanka. Wierzę że moje długoletnie prawnicze doświadczenie przyda się w Sejmie w którym mamy w chwili obecnej zalednie kilkunastu posłów – prawników. Już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich Państwa do kontaktu z moim biurem poselskim. Wierzę, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się tam, gdzie Państwo mieszkacie i gdzie rozwiązujecie swoje codzienne problemy. Chcę je poznać jeszcze dogłębniej, by godnie reprezentować Państwa w parlamencie – dodaje poseł Elżbieta Achinger.

Michał Hebda
Asystent Poseł na Sejm RP Elżbiety Achinger

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast