Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowy sprzęt na wyposażeniu KP PSP w Brzesku

Nowy sprzęt na wyposażeniu KP PSP w Brzesku

SAM_1909 (Kopiowanie)W miesiącu wrześniu 2014 roku na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku pojawił się nowy sprzęt. Została zakupiona przyczepa specjalna ratownictwa ekologiczno – przeciwpowodziowego z dozowarką materiałów sypkich i granulowanych DMS i G „Neptun”.
Środki na zakup tego sprzętu przeznaczonego do usuwania m.in. skutków klęsk żywiołowych pozyskano od Starostwa Powiatowego, Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz Urzędu Gminy w Szczurowej.

Głównym zadaniem tego urządzenia jest szybkie zasypywanie worków piaskiem podczas prowadzonych akcji przeciwpowodziowych. Po wymianie panela z workowania piasku na panel posypywania, dozowarka może pracować, jako posypywarka materiałów sypkich np. sorbentów w czasie akcji ratowniczych związanych z usuwaniem rozlanych substancji niebezpiecznych na drogach, gdzie wymagane jest podanie sorbentu na znacznych odległościach i powierzchniach w możliwie krótkim czasie. Urządzenie może pracować jako mobilne lub stacjonarne. Dzięki zastosowaniu zaczepu wymiennego, oczkowego lub kulowego oraz dyszla o regulowanej wysokości, dozowarka może być holowana przez większość pojazdów służb ratowniczych i ciągników.

PSP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast