Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowy tomograf w brzeskim szpitalu

Nowy tomograf w brzeskim szpitalu

TOSHIBA-CT-scanner-Alexion-TSX-032AJuż niebawem w brzeskim szpitalu pacjenci będą mogli korzystać z badań z wykorzystaniem nowego tomografu komputerowego.

W chwili obecnej w Zakładzie Radiologii trwa montaż nowego aparatu do tomografii komputerowej model TSX -034A Alexion, co związane jest również z adaptacją pomieszczeń, przeprowadzeniem odpowiednich pomiarów, testów dopuszczających pracownię TK do użytkowania.

Zakupiony aparat jest nowoczesnym wielowarstwowym, 16 – rzędowym tomografem komputerowym pozwalającym na precyzyjne badanie całego ciała pacjenta, poprzez możliwość wykonywania zdjęć w większej rozdzielczości, o lepszej ostrości, o lepszym kontraście z możliwością komputerowej obróbki obrazów pozwalającej na precyzyjną diagnostykę. W aparacie tym zastosowano najnowszą technologię redukcji dawki, która znacznie zmniejsza dawkę napromieniowania pacjenta.

Poza badaniami podstawowymi ( jamy brzusznej, głowy, układu kostnego itp.), aparat posiada możliwość wykonywania badań naczyniowych, kolonoskopowych, wirtualnej endoskopii, perfuzyjnych oraz pulmonologicznych.

Obecnie pacjenci kierowani są na badania tomograficzne do najbliższych placówek, z którymi zostały zawarte umowy takich jak:

– Szpital Powiatow w Bochni, ul. Krakowska 31,
– Specjalistyczny Szpital im. E.Szczeklika w Tarnowie, ul. Szpitalna 13,
– Szpital Specjalistyczny im. J.Śniadeckiego w Nowym Sączu,
– Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie, ul. Lwowska 178a.

Po zakończeniu wszystkich prac związanych z montażem nowego aparatu Zespół zwiększy ilość i zakres wykonywanych badań, co korzystnie wpłynie na przyspieszenie procesu diagnostycznego leczonych pacjentów, a także obniży koszty zakładu, ponieważ do tej pory część badań ( np. z użyciem środków kontrastowych) wykonywana była w ościennych placówkach. Niosło to za sobą koszty transportu pacjentów, a także wydłużało proces diagnostyczny.

Zgodnie z zawartą umową aparat zostanie oddany do użytkowania do dnia 07.09.2013 r.


SP ZOZO Brzesko / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast