Don't Miss
Home » Sport » Nowy Wiśnicz. XIV Bieg Kmitów

Nowy Wiśnicz. XIV Bieg Kmitów

W najbliższą sobotę, 9 czerwca w gminie Nowy Wiśnicz odbędzie się XIV Bieg Kmitów w roku 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Wiśnicza – Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej Oddział Nowy Wiśnicz. Impreza odbędzie się pod Patronatem Burmistrza Nowego Wiśnicza i Starosty Bocheńskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizowane są biegi dziecięce i młodzieżowe, bieg rodzinny oraz bieg główny na 10 km. W tym roku pojawi się także nowa kategoria tj. Nordic Walking na dystansie 3 km. Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Nowy Wiśnicz i Powiatu Bocheńskiego.

Program zawodów

8:00 – 12:00 | Odbiór pakietów startowych
10:00 |Otwarcie zawodów
10:15 – 12:00 | Biegi Dzieci i Młodzieży oraz Bieg Rodzinny
12:15 | Start do Nordic Walking
12:30 | Start Biegu Głównego 10 km
Około godz. 14:30 | Dekoracja zwycięzców

Trwają ostatnie zapisy. Więcej informacji i zapisy na stronie: http://tmw.iaw.pl/xiv-bieg-kmitow/

Imprezę wspierają:

Hotel i Restauracja „Panorama” Krzysztof Kołodziejczyk, Metal-Tech Andrzej Całka, Hotel i Restauracja „Hetmańska” Tadeusz Kozioł, Pizzeria Ambrozja Sabina Strach, AUTOPRODUKT Andrzej Świgost, Usługi Okolicznościowe Fantazja Dagmara Sacha, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu, PSS Społem.

W związku z wydarzeniem nastąpią utrudnienia w ruchu.

W Nowym Wiśniczu w godzinach od 8.00 do 14.00 wyłączone z ruchu kołowego zostaną ul. Kościelna, ul. Jana Kilińskiego oraz ul. Lipnicka od skrzyżowania z ul. Pogodną do Rynku. Prosimy o parkowanie samochodów poza wymienionymi ulicami!

Ponadto na czas Biegu Głównego na 10 km w godzinach od 12.00 do 14.00 chwilowo będzie zamknięta droga powiatowa w kierunku Starego Wiśnicza, od skrzyżowania pod Muzeum Ziemi Wiśnickiej do szkoły w Starym Wiśniczu oraz ul. Stanisława Lubomirskiego od Muzeum Ziemi Wiśnickiej w kierunku Łomnej a następnie Zagród do kościoła w Starym Wiśniczu.

Utrudnienia mają charakter tymczasowy. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do kibicowania zawodnikom biorącym udział w biegach.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast