Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » O drogach i bezpieczeństwie przeciwpowodziowym w Tarnowie

O drogach i bezpieczeństwie przeciwpowodziowym w Tarnowie

Wicemarszałek Ciepiela spotkał się z tarnowskimi dziennikarzami, by opowiedzieć o najnowszych inwestycjach drogowych i przeciwpowodziowych w regionie.
Dobre drogi poprawią komfort i bezpieczeństwo podróżowania, dadzą też dodatkowe możliwości rozwoju Małopolski – podkreślał wicemarszałek Ciepiela.

Podczas konferencji prasowej szczegółowo omówił dwa nowe strategiczne połączenia, które mają przebiegać przez region tarnowski i usprawnić połączenia z Warszawą i południową granicą Polski. Jednym z nich będzie trasa Brzesko – Nowy Sącz – Muszynka – Słowacja, która ma stanowić alternatywą dla istniejącej drogi krajowej nr 75 (Tarnów – Konieczna). Drugim nowym połączeniem ma być trasa Busko – Nowy Korczyn – Tarnów – Barwinek, która z kolei byłaby alternatywą dla istniejących dróg wojewódzkich nr 973 i 977.

Wicemarszałek Ciepiela relacjonował trwające także na terenie subregionu tarnowskiego remonty dróg. Mówił m.in. o kończącej się budowie obwodnicy Szczurowej, modernizacji drogi Tarnów-Konieczna oraz odcinka Zakliczyn-Paleśnica (DW975). Przedstawił stan realizacji robót na remontowanej drodze wojewódzkiej nr 964, na odcinku od Niepołomic po Biskupice Radłowskie, gdzie do końca roku ma zostać wyremontowany najbardziej zniszczony odcinek tej trasy Wał Ruda – Biskupice Radłowskie.

za malopolskie.pl

Podobne artykuły

“%RELATEDPOSTS%”

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast