Don't Miss
Home » Wiadomości » O krok od tragedii

O krok od tragedii

Dzień 26-10-2012 r. dla brzeskich strażaków obfitował udziałem w wielu zdarzeniach powstałych na terenie powiatu brzeskiego. O godz. 10:34 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o zdarzeniu z udziałem dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 964 w miejscowości Borzęcin.

Do akcji zostały zadysponowane trzy samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Brzesko oraz dwie jednostki OSP z gminy Borzęcin. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy, który przygniótł samochód osobowy. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna, pomocy medycznej udzielił jej przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odpięciu akumulatorów. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję uprzątnięto pozostałości powypadkowe.

W godzinach wieczornych doszło do kolejnego zdarzenia drogowego tym razem w miejscowości Kąty na drodze powiatowej. W zdarzeniu uczestniczył jeden samochód osobowy, który uderzył w barierę drogową, która przebiła karoserię pojazdu i utknęła w okolicy siedzenia pasażera, jedna osoba została ranna. W obu zdarzeniach uczestniczyły łącznie cztery zastępy z JRG Brzesko, pięć zastępów OSP powiatu brzeskiego a utrudnienia w ruchu drogowym trwały prawie dziesięć godzin.

Galeria zdjęć <<<

st.kpt. Lach Piotr – KP PSP w Brzesku


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast