Nie przegap
Strona główna » Religia » O „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”

O „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”

Od wielu lat w Lipnicy Murowanej jednym z elementów programu tygodniowego odpustu ku czci Św. Szymona jest Przegląd Piosenki Religijnej.

Już po raz 23 na placu przed kościołem św. Andrzeja Apostoła odbył się przegląd o „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”. Organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia byli: Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej. W tym roku do udziału zgłosiło się 18 wykonawców w tym: 13 solistów – 5 w kategorii szkoła podstawowa, 6 w kategorii gimnazjum, 2 w kategorii dorosłe, 4 zespoły i 1 chór.

Każdy z uczestników w czasie występu prezentował dwa utwory, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Marcin Grandys – przewodniczący, siostra Teodora Pronobis, Kinga Kozioł-Matlęga.

Z terenu powiatu brzeskiego nagrody i  wyróżnienia otrzymali:
W kategorii SOLIŚCI (szkoła podstawowa)
2 miejsce – Kinga Gurgul z Dębna

W kategorii SOLIŚCI (gimnazjum)
2 miejsce – Daria Reczek ze Szczepanowa

W kategorii SOLIŚCI (dorośli)
2 miejsce Ewa Wiśniowska z Gnojnika

Jedną ze statuetek Św. Szymona ufundowaną przez Parafię Rzymskokatolicką w Lipnicy Murowanej otrzymała: Daria Reczek ze Szczepanowa.
Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe lub finansowe oraz pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych i finansowych był Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć <==

GDK Lipnica Murowana / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast