Nie przegap
Strona główna » Religia » O „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”

O „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”

Od wielu lat w Lipnicy Murowanej jednym z elementów programu tygodniowego odpustu ku czci Św. Szymona jest Przegląd Piosenki Religijnej.

Już po raz 23 na placu przed kościołem św. Andrzeja Apostoła odbył się przegląd o „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”. Organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia byli: Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej. W tym roku do udziału zgłosiło się 18 wykonawców w tym: 13 solistów – 5 w kategorii szkoła podstawowa, 6 w kategorii gimnazjum, 2 w kategorii dorosłe, 4 zespoły i 1 chór.

Każdy z uczestników w czasie występu prezentował dwa utwory, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Marcin Grandys – przewodniczący, siostra Teodora Pronobis, Kinga Kozioł-Matlęga.

Z terenu powiatu brzeskiego nagrody i  wyróżnienia otrzymali:
W kategorii SOLIŚCI (szkoła podstawowa)
2 miejsce – Kinga Gurgul z Dębna

W kategorii SOLIŚCI (gimnazjum)
2 miejsce – Daria Reczek ze Szczepanowa

W kategorii SOLIŚCI (dorośli)
2 miejsce Ewa Wiśniowska z Gnojnika

Jedną ze statuetek Św. Szymona ufundowaną przez Parafię Rzymskokatolicką w Lipnicy Murowanej otrzymała: Daria Reczek ze Szczepanowa.
Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe lub finansowe oraz pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych i finansowych był Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć <==

GDK Lipnica Murowana / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast