Don't Miss
Home » Wiadomości » O wielkiej wojnie w Porąbce Uszewskiej

O wielkiej wojnie w Porąbce Uszewskiej

wojnaSesja popularno-naukowa poświęcona udziałowi mieszkańców Gminy Dębno w I wojnie światowej odbyła się w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej. Towarzyszyła jej promocja książki „Ludzie wielkiej wojny. Z gminy Dębno na fronty Europy” i otwarcie wystawy związanej z wydarzeniami sprzed 100 lat.

Przypomnijmy, że sesja była jednym z elementów projektu „Szlakiem I wojny światowej na terenie Gminy Dębno – wydanie książki historycznej „Ludzie wielkiej wojny.  Z gminy Dębno na fronty Europy”. W jego ramach zakupiono także parawany wystawiennicze, zorganizowano  wystawę i oznakowano cmentarze. Przede wszystkim jednak udało się zaangażować mieszkańców gminy do poszukiwania dokumentów dotyczących I wojny światowej. Znajdujące się w domowych archiwach materiały źródłowe posłużyły do przygotowania publikacji, która systematyzuje zdobyte informacje poszerzając nieco wiedzę na temat udziału mieszkańców w wydarzeniach wojennych, których efektem było odzyskanie wolności przez Polskę.
Publikację „Ludzie wielkiej wojny. Z gminy Dębno na fronty Europy” można otrzymać nieodpłatnie w Urzędzie Gminy Dębno w pok. 38 u Magdaleny Zychowicz-Gurgul.
Projekt był współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Koszty projektu w wysokości 26400 zł pokryte zostały w ramach programu „Małe projekty” realizowanego przez lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”, z którego gmina uzyskała dofinansowanie.

Galeria zdjęć <<<

ug

One comment

  1. a ja już myslalem ze to coś związanego z roszadami w Urzędzie Gminy…. 😀 😛

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast