Don't Miss
Home » Wiadomości » Obchody Święta Niepodległości w gminie Czchów / zdjęcia

Obchody Święta Niepodległości w gminie Czchów / zdjęcia

sw_niepodl_27-nTradycyjnie już w gminie Czchów obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele parafialnym. Zgromadzeni na niej przedstawiciele władz samorządowych, ochotniczych straży pożarnych, jednostek organizacyjnych gminy oraz liczne grono mieszkańców wysłuchali bardzo pouczającego, wymownego kazania. Po mszy, przy akompaniamencie orkiestry dętej ze Złotej, wszyscy uczestnicy obchodów przemaszerowali na cmentarz komunalny. Marek Chudoba – Burmistrz Czchowa oraz Włodzimierz Rabiasz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Czchowie  złożyli  kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary I wojny światowej, który znajduje się na tamtejszym cmentarzu wojennym.

Następna cześć uroczystości miała miejsce w Sali kina „Baszta”, gdzie przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach zaprezentowany został bogaty, ciekawy program artystyczny. Na początek, wypełniona po brzegi sala kinowa wysłuchała kilku pieśni w wykonaniu chóru działającego przy Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Następnie uczniowie z Domosławic w montażu słowno-muzycznych przypomnieli trudne losy Polski , jej walkę o niepodległość, historię powrotu na mapę Europy. Podsumowaniem całego programu był występ Chóru kameralnego z Jurkowa. Ta całkowicie amatorska grupa po raz kolejny zaskoczyła słuchaczy nowym repertuarem, wysokim poziomem jego wykonania.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że konsekwentnie od kilku lat rośnie frekwencja na obchodach tego narodowego święta. Szczelnie wypełniona sala kina pokazuje, ze Polska to ważna sprawa dla wielu mieszkańców gminy- Naszej małej ojczyzny.

 

ug

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast