Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębno

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębno

2718-111 listopada to dla Polaków wyjątkowa data. W całym kraju obchodzimy wtedy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Uroczystości związane z narodowym świętem odbyły się również na terenie naszej gminy. Pod odnowionym niedawno Pomnikiem Niepodległości w Dębnie kwiaty złożyli przedstawiciele samorządu, w tym Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Pomnik, który znajduje się przy drodze krajowej nr 94, został wybudowany w 1938 roku dla upamiętnienia dwudziestolecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatorem budowy był ówczesny sekretarz Gminy Zbiorowej w Dębnie, Julian Grochal. W ciągu lat, stan techniczny pomnika uległ znacznemu pogorszeniu. Dlatego tej wiosny podjęte zostały prace konserwatorskie, które udało się zakończyć jeszcze przed tegorocznymi obchodami Święta Niepodległości. Odnowiony pomnik został obłożony płytami z piaskowca, a na przedniej ścianie cokołu wyryto inskrypcję jego powstania. Wykonane zostało także nowe ogrodzenie i chodnik.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzono również tradycyjnie  w Łysej Górze. W miejscowym kościele parafialnym odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie mieszkańcy udali się na cmentarz, gdzie odbył się apel ku czci poległych w czasie wojen światowych.

galeria zdjęć<<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast