Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Obchody Święta Niepodległości w Szczurowej

Obchody Święta Niepodległości w Szczurowej

Coroczne uroczystości Dnia Niepodległości w Szczurowej rozpoczęły się międzypokoleniowym spotkaniem przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.

Następnie uczestnicy uroczystości, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa i Przewodniczący Rady Gminy, Sołtys Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną wzięli udział we mszy świętej odprawionej w intencji ofiar powstań i wojen.
Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci. Powrót do historii przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej na długo zapadnie w pamięci uczestnikom święta.
szczurowa.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast