Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Obchody Święta Niepodległości w Szczurowej

Obchody Święta Niepodległości w Szczurowej

Coroczne uroczystości Dnia Niepodległości w Szczurowej rozpoczęły się międzypokoleniowym spotkaniem przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.

Następnie uczestnicy uroczystości, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa i Przewodniczący Rady Gminy, Sołtys Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną wzięli udział we mszy świętej odprawionej w intencji ofiar powstań i wojen.
Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci. Powrót do historii przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej na długo zapadnie w pamięci uczestnikom święta.
szczurowa.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast