Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. NNMP w Czchowie, po której prowadzeni przez Strażacką Orkiestrę Dętą ze Złotej zgromadzeni przeszli do sali kina Baszta na dalszą część uroczystości. Na scenie czekali już najmłodsi mieszkańcy gminy Czchów – przedszkolaki z Tymowej, którzy pod czujnym okiem swoich nauczycielek wykonały piękny program patriotyczny. Z pełną powagą i niesamowitym urokiem recytowały, tańczyły i śpiewały. Mali patrioci pokazali jak ważna jest dla nich Polska, wielokrotnie podkreślając, że kochają Ojczyznę: „Jestem Polakiem lat nie wiele mam, ale powiem szczerze kocham ten mój kraj!”

Kolejny występ zapewne na długo pozostanie widzom w pamięci. 3 maja 2018 roku byli świadkami najsubtelniejszej formy przekazu wśród innych dziedzin sztuki – dziedzictwa kulturowego, historii i emocji. Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach Kazimierza Wojnickiego na scenie pojawili się nauczyciele i uczniowie szkoły. Wystąpili: Krystyna Man Li Szczepańska wraz z córkami Awaz i Mirandą oraz Alena i Grzegorz Palusowie.

Miranda Konstancja Szczepańska, 6-letnia dziewczynka na skrzypcach wykonała „Taniec” Janiny Garści, a Awaz Lila Szczepańska na wiolonczeli „Kujawiaka” Henryka Wieniawskiego. Natomiast utwory wspaniałych polskich kompozytorów: „Nokturn op. 48 nr 1” Fryderyka Chopina, „Toccatę” Romana Statkowskiego oraz „Krakowiaka Fantastycznego” Ignacego Jana Paderewskiego, wykonała Krystyna Man Li Szczepańska – sławna, rozpoznawana w mediach w Europie i Azji, oczarowującą swoim talentem i dynamiką gry widownię na scenach świata. Na zakończenie uroczystości wystąpił polsko – słowacki duet „Duo Accosphere” – Alena Budzinakova – Palus (Słowacja) akordeon klawiszowy i Grzegorz Palus (Polska) – akordeon guzikowy wykonując suitę z baletu „Dziadek do orzechów” Op. 71a – Piotra Czajkowskiego.

Należy podkreślić, że tegoroczny majowy koncert był niezwykły, podczas którego wystąpili artyści znani nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.


Elżbieta Ogiela

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast