Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Obiekt sportowy Sokoła w Borzęcinie – Borku w przebudowie

Obiekt sportowy Sokoła w Borzęcinie – Borku w przebudowie

Ponad 3 miliony 400 tysięcy złotych  kosztować będzie przebudowa obiektu sportowo – rekreacyjnego Sokoła w Borzęcinie – Borku. Rozpoczęte 1 października 2010 roku prace powoli zmierzają ku końcowi. Do wykonania pozostała część ogrodzenia wraz z piłkochwytami od strony zachodniej, trybuna kryta, boksy dla zawodników oraz prace wykończeniowe przy amfiteatrze. Nowopowstałe boiska zostaną wyposażone w odpowiednią infrastrukturę i urządzenia sportowe. Uroczyste otwarcie obiektu planuje się wiosną 2012 roku.

Przedmiotem realizowanej w Borzęcinie – Borku inwestycji jest przebudowa nawierzchni istniejącego boiska do piłki nożnej  z trawy naturalnej  o wymiarach 65m x 100m, budowa boisk o nawierzchni poliuretanowej do koszykówki i siatkówki, tenisa ziemnego oraz dodatkowo do piłki ręcznej, budowa boiska treningowego ze sztucznej trawy o  wymiarach 30m x 62m, budowa amfiteatru wraz z zapleczem socjalno szatniowym, modernizacja krytej trybuny przy boisku piłkarskim, odwodnienie terenu, przebudowa oświetlenia, wykonanie piłkochwytów, przebudowa i budowa ogrodzenia, budowa parkingu oraz chodników z kostki brukowej.

– To będzie najnowocześniejszy tego typu kompleks sportowy nie tylko w gminie Borzęcin, ale w powiecie i regionie – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Od przyszłego roku będzie służył potrzebom klubu sportowego Sokół Borzęcin, młodzieży oraz wszystkim zainteresowanym mieszkańcom. Tworzymy jak najlepsze warunki rozwoju fizycznego bo to zdrowa alternatywa dla spędzania wolnego czasu.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że obiekt w Borzęcinie jest sztandarowym obiektem gminy Borzęcin, na którym odbywa się większość imprez plenerowych włącznie z zyskującym coraz większą popularność i uznanie Borzęckim Świętem Grzyba. Nowa infrastruktura zdecydowanie poprawi warunki dla ich organizacji.

Inwestycja w Borzęcinie – Borku realizowana jest w ramach projektu pn. „Przebudowa i budowa obiektów sportowo – rekreacyjnych na terenie gminy Borzęcin”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, działanie 6.2 Rozwój obszarów wiejskich, schemat B Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa w kwocie 2 miliony 735 tysięcy 954 złote.

ug

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast