Nie przegap
Strona główna » Felietony » Oczami maluszka – pierwsza książeczka twojego dziecka

Oczami maluszka – pierwsza książeczka twojego dziecka

a1,,Noworodek widzi, i to niezbyt wyraźnie, to, co znajduje się w odległości 20-30 centymetrów od jego twarzy. Świat widziany oczami takiego maluszka jest dwuwymiarowy, bez głębi, przypomina obraz widziany przez zamarzniętą szybę. Niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze – czarno – białą kolorystykę”. 

Wydawnictwo Sierra Marde (LINK) wydało serię książeczek ,,Oczami maluszka. Pierwsza książeczka twojego dziecka”, powstałych na podstawie badań przeprowadzonych w kontekście rozwoju małego dziecka. Okazuje się, że taka forma obrazków jest o wiele bardziej stymulująca dla dziecka niż kolorowe zabawki.

Seria od pierwszej do ostatniej strony wykorzystuje tylko dwa kolory: czerń i biel. Książeczki są wykonane z grubego, lakierowanego kartonu, mają zaokrąglone rogi i zakryte szwy – dlatego są w pełni bezpieczne. Są też lekkie, a ich rozmiar pozwala maluchowi na samodzielne trzymanie w późniejszych miesiącach życia. Ilustracje przedstawiają przedmioty z najbliższego otoczenia malucha, stwarzając rodzicom okazję do snucia opowieści o otaczającym dziecko świecie. Książeczki pozwalają budować bliską więź emocjonalną między rodzicami, a dzieckiem. Są również wspaniałym wprowadzeniem maluszka w świat książek.

Książeczka przykuła moją uwagę od pierwszego momentu kiedy weszłam do księgarni. Jej urzekająca prostota sprawiła, że zaczęłam szperać i szukać w sieci odpowiedzi na pytanie co jest w niej takiego niezwykłego? Jak się okazuje książeczka jest księgarnianym hitem, rodzice są zachwyceni, a jej czarno – białe kształty cicho dekoruje zainteresowanie maluszka. Po zapoznaniu się z opiniami psychologów oraz rodziców dochodzę do wniosku, ze nie ma lepszej rzeczy, która pozwoliłaby wejść w świat książek, fantazji i wyobraźni pobudzając przy tym rozwój maluszka oraz tworzyć bliskość z rodzicem.

,,Książeczka OCZAMI MALUSZKA to przepustka do otaczającego je świata”.

Elżbieta Solak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast