Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Odblaskowa szkoła” w gminie Iwkowa

„Odblaskowa szkoła” w gminie Iwkowa

img_0070_800x533W dniu 27 października 2016 roku uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Br. Czecha w Iwkowej wraz z nauczycielami mieli przyjemność spotkać się z asystentem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Policji Powiatowej w Brzesku asp. sztab.  Bogumiłem Machajem. Pan Bogumił Machaj niezwykle interesująco przeprowadził prelekcję z uczniami  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu „Odblaskowa szkoła”. W sposób obrazowy i praktyczny przekazał uczniom zasady właściwego poruszania się po drodze o zmierzchu, a pogadankę ubarwił wieloma zapadającymi w pamięć przykładami ze swojej codziennej pracy. Ponadto przypomniał uczniom o numerach telefonów alarmowych, o noszeniu kamizelek odblaskowych oraz odpowiadał na liczne pytania zadawane przez dzieci.

Jednym z głównych punktów spotkania było praktyczne zaprezentowanie bezpiecznego poruszania się uczniów po drodze. Wraz z dziećmi udaliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, aby przekonywać pieszych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo na drodze. Uczniowie uzmysłowili sobie, że nieodzownym elementem naszego bezpieczeństwa na drodze jest noszenie kamizelek oraz elementów odblaskowych, które  sprawiają, że jesteśmy widoczni na drodze w odległości kilku, a nawet kilkudziesięciu metrów. Pan asp. sztab. Bogumił Machaj wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Czchowie podczas zajęć praktycznych wręczał również zmotoryzowanym uczestnikom ruchu ulotki informujące o konieczności zmniejszenia prędkości przed szkołą w ramach akcji Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego „Zwalniam przed szkołą”

Wierzymy, iż przekazana dzieciom wiedza znacząco wpłynie na bezpieczeństwo naszych uczniów.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast