Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Odblaskowa szkoła” w Jadownikach

„Odblaskowa szkoła” w Jadownikach

IMG_2326Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach po raz czwarty przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”. Jest to już V edycja konkursu, którego organizatorami są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski

Celem konkursu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, zwrócenie uwagi nauczycieli a także rodziców i opiekunów na konieczność egzekwowania obowiązku noszenia przez dzieci do lat 15 elementów odblaskowych. Cała społeczność szkolna podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadziła w tym zakresie wiele działań. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły zostali wyposażeni w kamizelki i elementy odblaskowe, z których korzystają każdego dnia w drodze do szkoły i do domu oraz podczas wycieczek szkolnych.

Bezpieczeństwo również można promować poprzez działania artystyczne, dlatego w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. Z prac utworzona została wystawa na korytarzu szkolnym, którą mogli obejrzeć rodzice i goście przebywający w placówce. Ponadto każda klasa wykonała gazetkę o tematyce bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.

W ramach działań „Odblaskowej szkoły” zorganizowano spotkania z policjantem, lekarzem, strażakiem, a także z ratownikiem medycznym.

Uczniowie klasy piątej odbyli odblaskowy rajd rowerowy do Dębna, gdzie zwiedzali zamek, a następnie doskonalili praktyczne umiejętności w miasteczku ruchu drogowego.

Atrakcyjną formą promującą bezpieczeństwo dzieci na drodze było spotkanie z Tomaszem Kuzakiem, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w trialu. Podczas spotkania na sztucznym torze sportowiec opowiadał o dyscyplinie, w której odnosi wspaniałe sukcesu, demonstrował technikę poruszania się na rowerze oraz motorze. Tomasz Kuzak promował również akcję „Nie bądź obojętny – daj szansę pieszemu” – mówił jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, by być widocznym na drodze.

 Wszystkie działania, które podjęła nasza szkoła w ramach konkursu miały na celu wyposażyć uczniów w wiedzę, umiejętności i nawyki niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczestnictwo w turnieju dowiodło, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również troszczy się o bezpieczeństwo swoich wychowanków.

JCh

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast