Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Odbudowa grodziska w Czchowie

Odbudowa grodziska w Czchowie

W gminie Czchów zaprojektowano odbudowę i restaurację starego grodziska. Wszystko miało odbyć się za pieniądze, które miał otrzymać subregion.

– Niestety środki zostały bardzo ograniczone. Z pierwszej wersji 200 milionów złotych na rozwój turystyki dla subregionu czyli związku kilku gmin, w którym znalazła się również gmina Czchów, bardzo zmniejszono – mówi Burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Dzisiaj stać nas na inwestycję rzędu 3 milionów złotych. Milion z naszych środków i dwa miliony ze środków zewnętrznych. W związku z tym zmniejszyło nam się pole manewru i ta odbudowa, którą zamierzaliśmy wykonać nie uda się w całości, ale musimy to wykonać i ile będzie się dało zrobić tyle zrobimy – kończy burmistrz.

Przypomnijmy, że władze Czchowa zamierzają wykonać ścieżkę militarną od średniowiecza do czasów współczesnych. Na terenie 8,5 hektara zostaną odbudowane i uzbrojone mury. Na całym terenie zostanie ustawione kilkadziesiąt urządzeń walk pochodzących z średniowiecza, aż po czasy dzisiejsze. Wybudowane zostaną drewniane pomosty i balustrady. Całe wzgórze zostanie także oświetlone. Zabezpieczone zostaną również sanitariaty. W Czchowie liczą na znaczny wzrost liczby turystów chcących oglądać tę atrakcję historyczno – turystyczną.   

IB

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast