Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Odbudowano drogę „Czarnawa przez wieś”

Odbudowano drogę „Czarnawa przez wieś”

Zakończono prace związane z remontem drogi K250037 „Czarnawa przez wieś” w Borzęcinie Górnym. W ramach realizowanego zadania uzupełniono ubytki w drodze, wykonano nową nawierzchnię bitumiczną oraz wyrównano i uzupełniono klińcem kamiennym pobocza. Zadanie realizowano na 500-metrowym odcinku, a jego koszt zamknął się kwotą 103 tysięcy 23 złotych.

To jedna z dróg, która narażona jest na uszkodzenia w przypadku intensywnych opadów i powodzi ze względu na sąsiedztwo rowów melioracyjnych i potoku Borowa. Od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem jej remontu. W sukurs zamierzeniom, przyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skąd, po wcześniejszym złożeniu wniosku otrzymaliśmy promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z 2010 i 2011 roku – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Przypomnijmy, że prace przy udziale promesy MSWiA prowadzone są na czterech drogach w gminie Borzęcin: „Przez Błonie w stronę Buczyny” w Przyborowie, „Wojnicka” w Bielczy, „Czarnawa przez wieś” oraz „Igloopol – Łazy” w Borzęcinie. Na wspomniane remonty gmina Borzęcin zabezpieczyła w budżecie kwotę 700 tysięcy złotych, z czego 550 tysięcy złotych to dofinansowanie w ramach promesy ze środków MSWiA. Roboty prowadzone są na odcinkach o łącznej długości 2 375 metrów.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast