Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Odbudowano drogę Czarnawa – Waryś

Odbudowano drogę Czarnawa – Waryś

Resize_of_IGP9380Zakończono prace związane z remontem drogi Czarnawa – Waryś w miejscowości Borzęcin. W ramach ich realizacji wykonano podbudowę z kruszywa łamanego, odmulenie rowów, remont przepustu oraz nawierzchnię bitumiczną na odcinku 1980 metrów i szerokości 3,5 metra. Całkowity koszt robót zamknął się kwotą 469 tysięcy 762 złotych, przy pozyskanej dotacji z budżetu państwa w wysokości 311 tysięcy 441 złotych. Wykonawcą robót była firma “BUD-DRÓG” Usługi Budowy i Modernizacji Dróg Łagosz Spółka Jawna z Przyborowa.

To ważny ciąg komunikacyjny, a zarazem połączenie dla podróżujących z Czarnawy w kierunku Tarnowa. Droga prowadząca w dużej mierze w sąsiedztwie kompleksu leśnego jest uczęszczana nie tylko przez kierowców pojazdów mechanicznych, ale również rowerzystów. Jej odbudowa zdecydowanie poprawi komfort jazdy dla podróżujących – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

To kolejna droga wyremontowana przez gminę w bieżącym roku. Jak zapowiadają samorządowcy prace w zakresie odbudowy i modernizacji ciągów drogowych będą kontynuowane w kolejnych miesiącach w ramach budżetu na 2015 rok.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast