Don't Miss
Home » Wiadomości » Odbudowano drogę Czarnawa – Waryś

Odbudowano drogę Czarnawa – Waryś

Resize_of_IGP9380Zakończono prace związane z remontem drogi Czarnawa – Waryś w miejscowości Borzęcin. W ramach ich realizacji wykonano podbudowę z kruszywa łamanego, odmulenie rowów, remont przepustu oraz nawierzchnię bitumiczną na odcinku 1980 metrów i szerokości 3,5 metra. Całkowity koszt robót zamknął się kwotą 469 tysięcy 762 złotych, przy pozyskanej dotacji z budżetu państwa w wysokości 311 tysięcy 441 złotych. Wykonawcą robót była firma „BUD-DRÓG” Usługi Budowy i Modernizacji Dróg Łagosz Spółka Jawna z Przyborowa.

To ważny ciąg komunikacyjny, a zarazem połączenie dla podróżujących z Czarnawy w kierunku Tarnowa. Droga prowadząca w dużej mierze w sąsiedztwie kompleksu leśnego jest uczęszczana nie tylko przez kierowców pojazdów mechanicznych, ale również rowerzystów. Jej odbudowa zdecydowanie poprawi komfort jazdy dla podróżujących – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

To kolejna droga wyremontowana przez gminę w bieżącym roku. Jak zapowiadają samorządowcy prace w zakresie odbudowy i modernizacji ciągów drogowych będą kontynuowane w kolejnych miesiącach w ramach budżetu na 2015 rok.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast